דיאנה וייסמן עשירית באליפות העולם

| שתף |

הספרינטרית הישראלית עשתה היסטוריה כשהייתה לישראלית הבכירה ביותר בכל הזמנים בתחום הריצות בישראל. רצי הארוכות שיפרו את שיאיהם בשבדיה

תאריך: 17/07/15, מאת: SPORTWEB

לפנות בוקר עשתה דיאנה וייסמן ממכבי ראשל"צ היסטוריה בתחום הריצות בכלל וריצות הספרינט בפרט בישראל, אחרי שדורגה עשירית באליפות העולם לקדטים. שיאנית ישראל לקדטיות ולנערות קבעה 11.79 (0.1) וסיימה במקום הרביעי במקצה חצי הגמר הראשון (מתוך שלושה). התוצאה שהייתה איטית ב-4 מאיות בלבד משיאה האישי, אותה קבעה באליפות ישראל, דירגה אותה במקום העשירי (שתי אתלטיות היו שותפות למקום השמיני). למעשה, ניקולה דה-ברויין הדרום אפריקנית שסיימה עם 11.73 ו-וייסמן היו שתי האתלטיות הראשונות אחרי שמיניית הגמר, מהן, מאוחר יותר, זכתה קנדיס היל האמריקנית (בת 16) בתואר העולמי עם שיא אליפות חדש (11.08).

מכל אחד משלושת מקצי חצי הגמר עלו שתי הראשונות, אליהן הצטרפו שתי המפסידות המהירות. לאחר המקצה השני תוצאתה של דיאנה הייתה עדיין בין שתי המפסידות המהירות, אלא שבמקצה השלישי האתלטיות שסיימו במקומות 4-3 קבעו תוצאה מהירה יותר, ומהן עלתה אחת לגמר. העולה השמינית לגמר הייתה קשיה בוורלי קוואדוו הגרמניה שהקדימה את וייסמן וסיימה שלישית במקצה שלה.
הישראלית הנרגשת סיכמה את הופעתה ב-100 מ': "ההתרגשות הייתה עצומה. נתתי את כל מה שהיה לי. אני מרגישה שעשיתי הכול כדי לייצג בכבוד את עצמי, את משפחתי, את העיר שלי (אשקלון, א.ב), האגודה שלי, ומעל כולם את ארצי. לצערי זה לא הספיק לגמר, אבל גם המקום העשירי מכובד מאוד ואני מאוד גאה בהישג".
הערב (שישי) בשעה 19:10 תשתתף וייסמן במקצה השישי במוקדמות הריצה ל-200 מ'.

כ-9300 ק"מ מקאלי, באסקיסטונה שבשבדיה, התקיימה ריצת הגמר ל-10,000 מ' בה השתתפו שלושה ישראלים. סמי עבדולג'אבר ואיילה גשאו סיימו במקומות 11 ו-12, בהתאמה, כששניהם שיפרו את שיאיהם האישיים. עבדולג'אבר קבע 31:00.04 דק' ושיפר את שיאו ב-1:23.29 דק', ומייד אחריו גשאו עם 31:02.21 דק' ושיפור של 10.65 שנ'. השניים הפגינו ריצה אותה הגדירו אחדים כ"אמיצה" מאוד. הם שמרו על ריצה בדבוקה המובילה וידעו לחלק את הקצב בצורה מצוינת. עומר רמון מעמותת הצבי סיים במקום ה-18 בתוצאה 31:58.97 דק'.
 

  • צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי

סגור