דיבבה וקיפסנג שלטו בצפון

| שתף |

מדליסטית הזהב ב-10,000 מ' ומדליסט הארד במרתון האולימפי בלונדון ניצחו ב-Bupa Great North Run בניוקאסל.

תאריך: 16/09/12, מאת: סיריל אולמן

טירונש דיבבה פרצה בסערה לעולם חצי-המרתון כשקבעה תוצאה נהדרת של 67:35 דק'- בין הזמנים המהירים ביותר להופעת בכורה למרחק ואינדיקטור טוב בנוגע למעבר המתוכנן שלה למרתון.

האתיופית בת ה-26 סיימה לפני אלופת העולם המכהנת והאלופה האולימפית במרתון, הקנייתית עדנה קיפלגאט והאתיופית טיקי גלנה (67:41 ו- 67:48, בהתאמה), כאשר השתיים קובעות שיאים אישיים למרחק. שלושתן רצו יחד כמעט לאורך כל המרחק והמירוץ הוכרע ב-600 המטרים האחרונים כאשר גלנה וקיפלגאט נשרו לאחור בזו אחר זו.

"רצתי בזהירות היום בגלל שזוהי הפעם הראשונה שלי במרחק. חיכיתי עד למייל האחרון ורק אז עברתי קדימה. ציפיתי לנצח היום והמרוץ עזר לי מאוד במעבר הגדול למרתון", אמרה דיבבה בסיום. 

מרוץ הגברים התפתח בקצב מהיר הישר מן ההתחלה, כאשר חמישה הפרידו עצמם משדה הרצים- שיאן העולם לשעבר ב-10 ק"מ כביש, הקנייתי מיכה קוגועמנואל בט שקבע את תוצאת השנה למרחק על המסלול במפגש האחרון של ליגת היהלום בבריסל בתחילת החודש,  בן ארצם מייק קיגן, האתיופי דריבה מרגה ווילסון קיפסנג, מדליסט הארד במרתון האולימפי בלונדון לפני מספר שבועות. בניגוד לטקטיקה בה נקט בלונדון, העדיף קיפסנג לשבת באחורי הדבוקה ולהמתין בסבלנות. לאחר 12 קילומטרים פרצו קוגו וקיפסנג קדימה ופתחו פער על יתר הדבוקה. השניים המשיכו לרוץ כתף אל כתף כאשר כל אחד מנסה לשבור את השני וב-100 מ' האחרונים נראה היה כי קוגו, שהוביל בשני מטרים, יהיה המנצח. אולם קיפסנג הצליח למצוא הילוך נוסף ב-50 מ' האחרונים, לעקוף את בן ארצו ולסיים שניה אחת לפניו בזמן של 59:06 דק', התוצאה החמישית בטיבה השנה. דריבה מרגה סיים שלישי בזמן של 59:56.

"הפער ביננו לא היה גדול מדי ואמרתי לעצמי 'אל תתייאש ותן את כל מה שנשאר, אתה עדיין יכול לנצח'" אמר קיפסנג בסיום. "התאוששתי טוב מאוד מהמרתון האולימפי מפני שזה לא היה מרוץ מהיר יתר על המידה, לכן אולי ארוץ מרתון נוסף בסתיו" הוסיף. 


ווילסון קיפסאנג Victah Sailer / photorun.net

 

 

  • טירונש דיבבה

    Victah Sailer / photorun.net

סגור