דינה קסטור חוזרת לרוץ אחרי הריון

| שתף |

דינה קסטור לא זכרה מאז ימי התיכון שלה תקופה שבה רצה כ"כ מעט. שיאנית ארה"ב בריצת מרתון חוזרת לרוץ בהדרגה וגם להתחרות. המטרה - מדליית זהב בלונדון.

תאריך: 12/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מדליסטית הארד מהמשחקים האולימפיים ב-2004 לא רצה בחמשת החודשים האחרונים להריונה. הרופאים המליצו לה לחכות שישה שבועות לאחר שילדה את ביתה בפברואר האחרון אולם קסטור חזרה לרוץ כבר אחרי שבועיים וחצי. היא תכננה לצאת לריצה קצרה של מייל אחד אולם אז המשיכה והמשיכה...

"שסיימתי בסופו של דבר ריצה של 4 מייל הרגשתי מעולה", סיפרה קסטור, "חשבתי שזו תהיה ריצה מגושמת אבל היא הסתיימה בצורה משמחת". השיאנית האמריקאית בריצת מרתון חזרה להתחרות ביום שבת יחד עם מספר רצות בכירות בריצת 10 ק"מ בניו-יורק. ביתה פיפר, כעת בת 3 וחצי חודשים עלתה על מטוס בפעם הראשונה והצטרפה לאימה. קסטור שחשבה שתרוץ במשך כל ההריון עם ביתה סיפרה כי "זה היה לא יאומן בשבילי שלא יכולתי לרוץ אפילו 20-30 דק' קל". 

קסטור בת ה-38 מתאמנת באופן עיקש מאז היותה בת 11, "תמיד הקשבתי לגוף שלי", היא אומרת, "וקיבלתי את התמורה על כך. בשבילי היתה זו משימה שונה רק בשביל לדאוג שהתינוקת תהיה בריאה". קסטור בקושי שעלתה במשקלה במהלך ההריון וסיפרה כי הרגישה בת מזל שהמשקל לא היה עניין, "אבל הכושר היה עניין", סיפרה.

בפעם הראשונה שענדה את שעון הג'י.פי.אס שלה גילה כי היא רצה בקצב של 8:30 דק'/מייל. "חשבתי שאני רצה הרבה יותר מהר וכמעט הורדתי את השעון. זה היה יוצא דופן לחזור מרמת כושר כ"כ ירודה ולראות את ההתקדמות משבוע לשבוע", אמרה. היום קסטור כבר יכולה לרוץ על קצב של 5:35 ק"מ/מייל בנוחות.

קסטור תוותר השנה על אליפות העולם בדרום קוריאה. היא מתכננת להשתתף בריצת 10 ק"מ באוגוסט במיין , לאחר מכן שני חצאי מרתון ואם תהיה מוכנה יתכן שתרוץ מרתון בסתיו. כל התחרויות נועדו לבנות את קסטור למבחנים האולמפיים בינואר. קסטור ממשיכה באימונים ב"ממוט' לייק"  קליפורניה, שם עדיין יש שלג.

קסטור ניצחה במרתון שיקאגו 2005 ובמרתון לונדון 2006, לפני ההריון סיימה במרתון לונדון 2010 במקום ה-18 והיא מודה שהיא חושבת שהיא יכולה עוד לעשות הרבה יותר. "שיש לך את התשוקה הזו למטרות, קשה לדמיין אותן בלתי מושגות", אומרת קסטור, "אני אשמח לנצח במרתון ניו-יורק ומרתון בוסטון ולזכות במדליית זהב במשחקים האולימפיים, זו עדיין ציפייה גדולה בשביל רצה בת 38, אבל אני עדיין שמה עצמי בעמדה של לרדוף אחרי מטרות".

קסטור סיימה אתמול (שבת) במירוץ בניו-יורק בזמן של 35:00 דק', במקום ה-25. בעוד לינט מסאי ניצחה בזמן של 31:40 דק'.

הידיעה מתוך ה"ספורט אילוסטרייטד"

סגור