דניאל פרנקל - מדהימה!

| שתף |

דניאל פרנקל סיימה במקום הרביעי באליפות אירופה באולמות עם 1.92 מ'. פרנקל השתוותה בהישגה לקוסטנטין מטוסביץ' ורוגל נחום שסיימו גם הם במקום 4 באליפות אירופה באולמות

תאריך: 06/03/11, מאת: אורן בוקשטיין

שיאנית ישראל בקפיצה לגובה, דניאל פרנקל הפכה היום (ראשון) לאחת משגרירות הספורט הבכירות ביותר של ישראל כשסיימה רביעית בגמר הקפיצה לגובה באליפות אירופה באולמות בפריז. פרנקל המשיכה להדהים כשעברה את שלושת הגבהים הראשונים בתחרות (1.82, 1.87 ו-1.92) בקפיצה הראשונה. בגובה של 1.96 שכבר נחשב לגובה שמפריד בין הבכירות בעולם לדרג השני, שלוש קופצות בלבד הצליחו לעבור ולהבטיח לעצמן את המדליה. פרנקל, כמו ארבע קופצות נוספות פסלה וסיימה במקום הרביעי במשותף עם מלני מלפורט הצרפתיה וסווטלנה שקולינה הרוסייה.

פרנקל התקשתה לדבר בתום התחרות מרוב התרגשות, אולם מסרה: "עבדתי קשה בשביל הרגע הזה. נשאר לי טעם של הרבה 'עוד', אבל עכשיו הגיע הזמן לחזור לאימונים". פרנקל תשהה בפריז עוד יומיים נוספים בעוד המשלחת הישראלית תנחת מחר (שני) בארץ.

הישגה המדהים של פרנקל מעמיד אותה בשורת ההישגים השנייה בטיבה בהיסטוריה לאתלטיקה הישראלית באליפות אירופה באולמות, יחד עם הקופץ לגובה קוסטנטין מטוסביץ' שסיים רביעי בשטוקהולם 96' (2.31) ושיאן ישראל בקפיצה משולשת, רוגל נחום שסיים רביעי בולנסיה 98' כשקבע 16.93 ושבר, אז, את השיא הישראלי. כזכור, ההישג הטוב ביותר הוא של שיאן ישראל בקפיצה במוט, אלכס אוורבוך שזכה באליפות אירופה באולמות בגנט 2000 עם 5.75 מ'.

הישג נוסף שאפשר לזקוף לזכותה של פרנקל היא העובדה שהיא שומרת על יציבות בגבהים שמעל 1.90 אחרי שיומיים ברציפות עברה 1.92 חלק בניסיון הראשון. למעשה, רק שלוש קופצות עברו 1.96 והבטיחו לעצמן מדליה. אבה יונגמרק השבדית שעברה 1.96 בניסיונה השלישי ושברה את שיאה האישי, הפרידה בין פודיום שגרתי למקרה נדיר בו פרנקל ושלוש קופצות נוספות היו זוכות בארד בגלל מאזן פסילות זהה.

אנטולי שפרן, מאמנה של פרנקל אמר מייד בסיום התחרות: "אני מרוצה מאוד מההישג והיכולת של דניאל. הקפיצות המצוינות של ב-1.96 רק אימתו את מה שידעתי תמיד ועכשיו כולם ראו – יש לה בגוף גם מעל לגובה הזה".

אנטוניאטה די מרטינו האיטלקיה זכתה בתחרות עם 2.01, לפני הספרדייה רות בייטיה שסיימה שנייה וויונגמרק השבדית במקום השלישי, שתיהן עם 1.96 מ'.
  

סגור