דרמה אנושית על המסלול

| שתף |

מרוץ ה-10,000 מטרים של הגברים כרגיל סיפק את אחת ההצגות הטובות במשחקים האולימפיים.

תאריך: 05/08/12, מאת: סיריל אולמן

עם יריית הזינוק תפס האלוף האולימפי קנניסה בקלה את ההובלה, כאשר הריצה התפתחה באופן טקטי והמועמדים לתואר ישבו בנוחות בתוך הדבוקה. לאחר כ- 2000 מטרים עבר להוביל האריתראי זרסנאי טדסה, שיאן העולם בחצי-מרתון, כאשר נקודת חצי-המרחק נחצתה בזמן איטי של 14:05.79 דקות. שמונה הקפות לסיום הפסיק את ריצתו הקנייתי וילסון קיפרופ, אלוף העולם בחצי-מרתון בשנת 2010 ומנצח המבחנים האולימפיים הקנייתים ל-10,000 מ'. בני ארצו- בידאן קרוקי ומוזס מסאי, נשארו להתמודד לבדם מול עצמתם המשותפת של האריות האתיופיים קנניסה, אחיו הצעיר טריקו בקלה וגברה גברהמהריים- מנצח מרתון ניו-יורק ב-2010. מו פארח הבריטי- אלוף העולם ב-5000 מ' והאמריקאי גיילן ראפ, שותפים לדרך וחברים המתאמנים בקבוצתו של המאמן האמריקאי אלברטו סלאזר, נהנו מישיבה נינוחה בדבוקה המובילה.

הקצב המתון שיחק לידיהם, שכן מעטים רצי הארוכות כיום היכולים לפיניש המסחרר של השניים ב-400 המטרים האחרונים.
וזה בדיוק מה שקרה. הקפה אחרונה, הפעמון מצלצל, פארח, שעבר להוביל כ-1600 מ' לסיום, שם. הקהל באצטדיון על הרגליים, שואג במלוא הגרון. גיילן ראפ, שהיה צמוד אליו לאורך כל הריצה, מושך קדימה יחד איתו. טריקו בקלה מצליח להחזיק איתם וקנניסה בעקבותיהם. 200 מ' לסיום ופארה פותח מבערים- "הקיק" המפורסם שלו. ראפ איתו- זה בדיוק התסריט שעבדו עליו במהלך השנה האחרונה .הישורת הסופית, ופארח מושך קדימה, מפריד עצמו מעט מראפ. אבל זה כל מה שהוא צריך. הוא כבר כמעט שם, הרגע עליו חלם במשך שנים ארוכות, צעדים ספורים עד לתהילה. חוצה את קו הסיום, מביט לאחור ורואה את חברו, צעד אחד בעקבותיו. המשימה הושלמה, העבודה הקשה נשאה פרי. החלום התגשם. מאחוריהם, טריקו בקלה לוקח את הארד. אחיו הגדול- האריה השואג, האגדה החיה- קנניסה בקלה, הוכרע.

הבריטים באקסטזה- זהב ראשון לממלכה באירוע השיא של הריצות הארוכות במשחקים. האמריקאים תופסים את הראש כלא מאמינים- ראפ הינו האמריקאי הראשון שזוכה במדליה מאז בילי מילס האגדי בטוקיו ב-1964.
27:30.42 ו-27:30.90. שני מספרים, והסיפור כולו שם. החברות, השותפות, החיבור. ערב קסום.
 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור