האוקראינים אישרו: קנייזבה שלכם

| שתף |

התאחדות האתלטיקה האוקראינית אישרה סופית את שחרורה של קופצת המשולשת אנה קנייזבה-מיננקו. המשמעות המיידית היא תקופת צינון של שנה, אלא אם יתקבל אישור מיוחד מטעם ההתאחדות הבינלאומית, מולה פועל כעת האיגוד הישראלי

תאריך: 13/06/13, מאת: SPORTWEB

אחרי המשחקים האולימפיים בלונדון, כשהיה ברור באופן סופי שקופצת המשולשת שסיימה במקום הרביעי, אנה קנייזבה, מעתיקה את מגוריה לישראל בעקבות אהובה, אנטולי מיננקו, נוצר קשר מיידי בין מנהלי איגוד האתלטיקה הישראלי למנהלי ההתאחדות האוקראינית שהיו מצויים בקשרי ידידות טובים ביניהם, והאחרונים הסכימו לבקשה הישראלית כי אחת האתלטיות הטובות שלהן תעבור לייצג את ישראל. למרות שוויתור כזה נשמע לעיתים תמוהה, הוא בכלל לא כזה. למעשה, פעולת השחרור של ההתאחדות האוקראינית היא מעין אמירת תודה לאתלטית שייצגה אותם בכבוד הראוי, ובחרה, ללא קשר לאתלטיקה, להעתיק את מגוריה למדינה אחרת. בינתיים התחלפה הנהלה בהתאחדות האתלטיקה האוקראינית, והיא זו שקיבלה את הבקשה הרשמית מישראל לחתום על שחרורה של קנייזבה, שבינתיים הפכה לקנייזבה-מיננקו. אחרי נוהל בירוקרטי שכלל קבלת החלטה בישיבת הנהלת האיגוד באוקראינה, הגיע שחרורה של קנייזבה-מיננקו. המשמעות המיידית ממכתב שחרור רשמי זה היא שקנייזבה-מיננקו תזדקק לתקופת צינון של שנה בלבד לפני שתוכל לייצג את ישראל בזירה הבינלאומית, כלומר, באופן מעשי מחודש מאי 2014.

אלמלא הסכמת האוקראינים, תקופת הצינון הייתה גדלה ל-3 שנים, דבר שהיה פוגע באתלטית. כעת נדרש אישור של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית, מולה החל איגוד האתלטיקה הישראלי לפעול בעניין זה במקביל לפעולות שבוצעו מול ההתאחדות האוקראינית.
יו"ר איגוד האתלטיקה בישראל, רו"ח דורון קופמן שקיבל את המכתב מההתאחדות האוקראינית ציין: "הצטרפותה של אנה לנבחרת הישראלית מהווה חיזוק משמעותי ואני מקווה שהצטרפותה למשפחת האתלטיקה הישראלית תהווה תפנית למקצוע הקפיצה משולשת בקרב הנשים בארץ".
קנייזבה-מיננקו, שניצחה בתחרות שהתקיימה במרוקו ביום ראשון, קיבלה את הבשורה באוסלו שבנורבגיה, שם היא תשתתף מחר בתחרות 'משחקי ביסלט' במסגרת ליגת היהלום. "זו הייתה בשורה מצוינת על הבוקר!! אני מאוד שמחה שהאישור הגיע ואני מבטיחה לייצג את ישראל, מדינתי החדשה, בכבוד, בהרבה גאווה ובניסיונות בלתי פוסקים להניף את הדגל אל ראש התורן ולהשמיע כמה שיותר את ההמנון הישראלי ברחבי העולם".

 

  • צילום: טיבור יגר

סגור