האלופים האולימפיים ממשיכים לעבוד בשטוקהולם

| שתף |

פליקס סאנצ’ז, כריסטיאן טיילור וסאניה ריצ’רדס הם רק חלק מהשמות שיתחרו עם חידוש ליגת היהלום בגולדן גאלאן בשבדיה ביום שישי הקרוב. מלכת הספורט לא שובעת

תאריך: 17/08/12, מאת: דני בורשבסקי

פחות משבוע לאחר סיומם של המשחקים האולימפיים, חוזרת אלינו ביום שישי מלכת הספורט עם תחרות נוספת בסבב ליגת היהלום, הפעם בבירת שבדיה שטוקהולם. מדובר בתחרות העשירית מתוך 14 של סבב האתלטיקה היוקרתי. חלק מהכוכבים הגדולים של לונדון 2012 עדיין נחים, אבל 11 אלופים אולימפיים טריים יתחרו בשבדיה, ובכלל מדובר בהזדמנות מצוינת גם עבור אתלטים אחרים להזכיר שגם הם קיימים, וכמובן שעם תנאי מזג אוויר נוחים, צפויה בשטוקהולם תחרות ברמה הגבוהה ביותר.

הריצה שתנעל את התחרות במסלול תהיה ל-800 מטר לגברים. האלוף האולימפי ושיאן העולם, דייויד רודישה, לא יהיה שם כמו גם הרצים שחלקו איתו את הפודיום בלונדון, נייג’ל איימוס וטימותי קיטום. עם זאת, זה יהיה סוג של מפגש “מאוכזבי לונדון” עם אבובאקר קאקי הסודני (שביעי בלונדון), מוחמד אמאן האתיופי (שישי בלונדון), וגם דווין סולומון האמריקאי, שהפתיע בגמר האולימפי עם מקום רביעי ושיא אישי מדהים של 1:42.82 דקה. אליהם יצטרפו הפולני אדם קז’קוט שכבר צבר נקודות העונה בליגת היהלום והאלוף האולימפי ב-1,500 מטר, תאופיק מחלופי. גם אברהם רוטיץ’ הקנייתי, שרץ השנה 1:43.13 דקה יתמודד על הניצחון.

שתיים שלא הספיקו לנוח יותר מדי מאז לונדון ויתחרו בשטוקהולם הן אלופת העולם והאלופה האולימפית ב-400 מטר, אמנטל מונטשו וסאניה ריצ’רדס. ריצ’רדס, שזכתה בשתי מדליות זהב בלונדון (כולל השליחות), רחוקה מאוד בדירוג היהלום ממונטשו, שמובילה בביטחה עם 14 נקודות (לעומת 3 של ריצ’רדס). עם זאת, ריצ’רדס מגיעה במוטיבציית שיא בעוד שמונטשו אפילו לא זכתה במדליה אולימפית. כריסטין אורוגו הבריטית, האלופה האולימפית מבייג'ינג 2008, תהיה גם היא על המסלול בשבדיה ותנסה לשמור על המומנטום מלונדון, שם זכתה במדליית הכסף.

ריצת ה-100 מטר לגברים לא תספק רשימת מתחרים כל כך מרשימה אחרי מה שראינו בלונדון. עדיין, תהיה שם הזדמנות נדירה לראות את אלוף העולם לנוער, אדם ג’מילי הבריטי, מתמודד על ניצחון בתחרות גדולה ואולי גם על פריצת מחסום 10 השניות. ג’מילי יפגוש על המסלול יריבים כמו ריאן ביילי האמריקאי, ונסטה קרטר ומייקל פרייטר הג’מייקנים.

אנה צ’יצ’רובה הרוסיה, האלופה האולימפית בקפיצה לגובה, תתמודד נגד בת ארצה סבטלנה שקולינה (מדליסטית הארד מלונדון), כמו גם נגד שונטה לואו האמריקאית ורות בייטיה הספרדיה. ג’ני שור האמריקאית, עוד אלופה אולימפית, תתמודד בקפיצה במוט נגד שתי הקופצות שמובילות בסבב, סילקה שפיגלבורג הגרמניה ופביאנה מורר הברזילאית. בקפיצה המשולשת לגברים נראה את האלוף האולימפי האמריקאי, כריסטיאן טיילור, מנסה להתקרב יותר לגבול 18 המטרים. טיילור יתמודד בין השאר גם נגד סגנו וויל קליי ונגד האוקראיני שריף אל שריף, שלא הצליח לעלות לגמר בלונדון.

בריטני ריס, שהשיגה בלונדון את התואר שהיה כל כך חסר לה, תמשיך לנסות ולשבור את שיאה האישי בקפיצה לרוחק (7.19 מ’). היא תתמודד שוב נגד נטליה נזארובה וילנה סוקולובה הרוסיות, כשגם שרה פרוקטור הבריטית והאמריקאיות ג’נאי דילואץ’, צ’לסי הייז ופונמי ג’ימו ישלימו ליין-אפ מרשים, אולי המרשים ביותר שיכול להיות, של בכירות הקופצות לרוחק כיום. פליקס סאנצ’ז, האלוף האולימפי הכל כך מרגש בריצת 400 משוכות, שעשה זאת בפעם השניה בגיל 35 בלונדון, מסתער גם על ליגת היהלום. סאנצ’ז יתמודד בין השאר נגד אנג’לו טיילור האמריקאי, וג’ייהו גורדון מטרינידד.
 

  • ריצ'רדס, בין האלופים האולימפיים שלא נחים

    Victah Sailer / photorun.net

סגור