האם יצליח בולט להגן על תאריו?

| שתף |

לאורך כל העונה היה זה עניין של זמן עד שאוסיין בולט יחזור לכושר שבו היה במשחקים האולמפיים בבייג'ינג 2008 ובאליפות העולם בברלין 2009. הוא שבר את שיאי העולם בריצת 100 מ' ו-200 מ' בשני אירועים אלו.

תאריך: 26/07/11, מאת: מערכת עולם הריצה

קצת יותר מחודש לפני אליפות העולם בדרום קוריאה, נראה שאוסיין בולט הוא לא המועמד הוודאי לניצחון ולהגנה על תאריו. בשבוע שעבר במפגש ליגת היהלום במונקו ניצח בהפרש קטן את בן ארצו נסטה קרטר וקבע 9.88 שנ', קרטר קבע 9.90 שנ'.

שלא בשאר התחרויות העונה, במונקו בולט זינק טוב, אולם בנק' ה-35 מ' בניגוד לבולט "הקודם" הוא לא הצליח לגבור על מתחריו בפער האופייני לו. יתכן ובולט צריך להיות מודאג מכך? האיש הכי מהיר בעולם כבר הצליח להתגבר על זינוקים רעים בזכות המהירות שיש לו בסיום, אולם כעת, היכולות שלו מוטלות בספק.

אספה פאוול, מסומן כרגע על ידי רבים כפייבוריט לניצחון בדאגו. פאוול בלט בעונת 2011, ניצח ב-3 מתוך 4 הופעות בליגת היהלום וכן ניצח באליפות ג'מייקה. בנוסף תוצאת השנה שייכת לו, אותה קבע במפגש בלוזאן ועומדת על 9.78 שנ'. מה שיכול לעצור מפאוול לזכות בתואר היא הרגישות שלו באליפויות גדולות. בעבר כבר היה מועמד ודאי לניצחון אולם הסתפק בשתי מדליות ארד באליפיות העולם.

ההזדמנות האחרונה של בולט לפני אליפות העולם תהיה במפגש ליגת היהלום בסטוקהולם שם הוא מתוכנן לרוץ 200 מ'. אליפות העולם בדאגו תיפתח ב-27 באוגוסט, שם כבר ביום הראשון יתקיימו מוקדמות 100 מ'.

סגור