האם מו פראח ישבור גם שיא עולם?

| שתף |

אחרי הדאבל המדהים במשחקים האולימפיים, מארגני תחרות ליגת היהלום בבירמינגהאם "סידרו" לרץ הבריטי המופלא הזדמנות נוספת להיכנס לספרי ההיסטוריה, הפעם בריצה הלא שגרתית ל-2 מייל

תאריך: 25/08/12, מאת: דני בורשבסקי

שלושה ימים אחרי התחרות הנפלאה בסבב ליגת היהלום בלוזאן, תתקיים התחרות ה-12 במספר בסבב בבירמינגהאם שבבריטניה. למעשה, מדובר באירוע הספורט הגדול הראשון שהבריטים מארחים מאז המשחקים האולימפיים בלונדון, והמארגנים לא ויתרו על השתתפותו של הכוכב הבריטי הגדול של המשחקים, מו פראח. הפעם, מדליסט הזהב האולימפי בריצות למרחקים ארוכים ישתתף בריצה הלא שגרתית ל-2 מייל, בה הוא ינסה לשבור את התוצאה הטובה ביותר שנקבעה למרחק הזה על ידי דניאל קומאן ב-1997, 7:58.61 דקות. אגב, השיא הבריטי בריצה הזאת, שמתחרים בה לעיתים נדירות, נקבע בשנת 1978 ושייך לרץ האגדי סטיב אובט. השיא עומד על 8:13.51 דקות. "זו שנה נהדרת לאתלטיקה הבריטית, ואני מקווה שזה יגרום לאנשים לבוא ולעודד אותי גם בבירמינגהאם", אמר פראח לקראת התחרות, ודי ברור שזה מה שיקרה.

מדליסט זהב בריטי נוסף, הקופץ לרוחק גרג ראת'רפורד, יתחרה גם הוא לעיני הקהל הבריטי הנלהב. הוא יפגוש בבור את שני הקופצים שחלקו איתו את הפודיום בלונדון, מיצ'ל ווט האוסטרלי ו-וויל קליי האמריקאי. אלכסנדר מנקוב הרוסי וגודפרי מוקואנה הדרום אפריקאי ינסו גם הם להשיג ניצחון כדי להדיח את ווט מהמקום הראשון בדירוג היהלום בקפיצה לרוחק. עוד קופץ מעניין שנראה בבור הרוחק הוא האלוף האולימפי בקפיצה משולשת, כריסטיאן טיילור.

יוסאין בולט שניצח בריצת ה-200 מטר האחרונה בליגת היהלום ייעדר מהתחרות הזאת, ומי שייפגשו לקרב מעניין יהיו טייסון גיי (שיא אישי של 19.58 שניות), צ'ורנדי מרטינה ההולנדי (שיא אישי טרי של 19.85) והג'מייקני המבטיח ניקל אשמייד. אדם ג'מילי וכריסטיאן מלקולם המקומיים ינסו לנצל את האנרגיות שיספק להם הקהל, ו-וואלאס ספירמון האמריקאי ירצה להוכיח שהוא עדיין שייך לצמרת העולמית.

קרב מרתק על המסלול לנשים יהיה בריצת ה-3,000 מטר, כשערב התחרות, הקנייתיות ויויאן צ'ריוט ומרסי צ'רונו מובילות את דירוג היהלום עם 8 נקודות כל אחת, ומי שתנצח את הריצה הזאת תעשה צעד משמעותי בדרך לזכייה ביהלום. סאלי קיפייגו, שאחראית על התוצאה השניה בטיבה השנה במרחק הזה, תנסה להרוס לשתיים. פמלה ג'לימו, שמובילה בביטחה את דירוג היהלום ב-800 מטר לנשים, תתמודד שוב נגד האלופה האולימפית הרוסיה, מריה סבינובה, אותה היא ניצחה בתחרות האחרונה בלוזאן. כרמליטה ג'טר האמריקאית צימקה פערים מהאלופה האולימפית שלי אן פרייזר פרייס, אחרי שגברה עליה בלוזאן. הפעם, השתיים יתמודדו שוב ראש בראש בריצת ה-100 לנשים, כשבפעם האחרונה זה הסתיים בפוטו-פיניש.

סילאס קיפלאגאט, שניצח את ריצת ה-1,500 האחרונה בלוזאן, ינסה לנצל שוב את חסרונו של אסבל קיפרופ כדי לרשום ניצחון נוסף, ויתמודד בעיקר נגד בן ארצו הקנייתי ניקסון צ'פסבה, שגם הוא ירד השנה מ-3.30 דקות. האלוף האולימפי ב-110 משוכות, אריאס מריט האמריקאי, ינסה להתאושש מהפסילה המאכזבת שלו בתחרות בלוזאן ויקווה לגבור במקביל על בני ארצו ג'ייסון ריצ'רדסון ודייויד אוליבר. בתחרות הקפיצה לגובה לגברים נראה שוב את הקופץ הקטארי מוטאז עיסא אחמד בארשים, שהדהים בלוזאן עם 2.39 מטר, תוצאת השנה בעולם. הוא יפגוש שוב את האלוף האולימפי איבן אוחוב, כמו גם את אנדריי סילנוב הרוסי, רובי גרבארז הבריטי (2.37 בלוזאן) וג'סי וויליאמס האמריקאי.


 

  • פארח בלונדון בדרך למדליה

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור