האם שיא העולם ישבר במרתון ברלין הקרוב?

| שתף |

שני הרצים המהירים בעולם יפגשו לקרב ראש בראש על המסלול המהיר בעולם, מרתון ברלין שיתקיים ב-29 לספטמבר

תאריך: 08/09/13, מאת: SPORTWEB

שניים מהמרתוניסטים המהירים בעולם, הקנייתים פטריק מקאו ו-ווילסון קיפסאנג ישתתפו במרתון ברלין הקרוב וינסו לשבור יחד את שיא העולם. עבור פטריק מקאו בן ה-28, שיאן העולם, תהיה זו הפעם השנייה במרתון ברלין, ושנתיים מאז קבע את שיא העולם בבירה הגרמנית, זמן של 2:03.38 שע'. "לא הייתי בכושר הכי טוב שלי במרתונים האחרונים, אבל בשלושה חודשים האחרונים האימונים שלי עברו בצורה טוב", אמר מקאו, במהלך האימונים שלו בקניה, "בעזרת מכתיבי הקצב אני צופה שנצליח לרוץ מתחת לזמן של 2:03", הוסיף.

ווילסון קיפסאנג, קבע את הזמן המהיר השני בכל הזמנים במרתון פרנקפורט, זמן של 2:03.42 שע' בשנת 2011 וויתר על השתתפות במרתון באליפות העולם במוסקבה על מנת להשלים את הכנותיו למרתון ברלין. "זו תהיה הפעם הראשונה שלי שארוץ בברלין. צפיתי במקאו שובר את שיא העולם לפני שנתיים והרגשתי שאני יכול לעשות את אותו הדבר", אמר קיפסאנג, בעוד הוא שוהה במחנה אימונים באיטן. "המטרה לי היא לרוץ סאב 2:03. זה מסלול מאד מרגש עבור רצים מהירים כמוני. זה המקום שבו נקבעו 5 שיאי עולם ב-15 השנים האחרונות ולהוסיף את השם שלי לרשימה יהיה פסגת הקריירה שלי", הוסיף.

הנסיון של קיפסאנג ומקאו יהיה הפעם השנייה השנה שבה מנסים הרצים הבכירים לשבור את שיא העולם. הפעם הראשונה היתה באפריל 2013 במרתון לונדון, שם קבע קיפסאנג בחצי הראשון של הריצה זמן של 61:34 דק', קצב מהיר במיוחד שגבה מחיר בחצי השני של הריצה. בסופו של דבר ניצח האתיופי טסגיה קבדה בזמן של 2:06.04 שע'.

בין הרצים הבכירים בברלין נוכל לראות גם את ג'פרי קיפסאנג לשעבר אלוף העולם לנוער בריצות שדה ואליהוד קיפצ'וגה שגם הוא יכול להיות מועמד לפודיום. בין הנשים נוכל לראות את הקנייתיות הבכירות: פלורנס קיפלאגט שניצחה במרתון ברלין 2011, וכן את שרון צ'רופ מנצחת מרתון בוסטון 2013. כמו כן, האמריקאית דזיירה דבילה אישרה את השתתפותה גם כן.

 

  • Victah sailer / photorun.net

סגור