האם שיא העולם ישבר במרתון פרנקפורט?

| שתף |

מפגש הפסגה של שני רצי מרתון איכותיים יהפוך את המהדורה ה-30 של מרתון פרנקפורט למרתקת במיוחד. האם יש סיכוי ששיא העולם ישבר ברחובות פרנקפורט? הפרטים בכתבה הבאה.

תאריך: 22/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

פרנקפורט, גרמניה - מפגש של שני רצים מרתון איכותיים במיוחד יהפוך את המהדורה ה-30 של מרתון BMW פרנקפורט 2011 שייערך ב-30 באוקטובר למרתקת במיוחד. שבירת שיאו של היילה גברסילאסי מ-2008, לא נראית דמיונית לנוכח התוצאות שהושגו במרתון פרנקפורט בשנה שעברה (2:04:57 שע').

שני רצי המרתון הבכירים הם הקנייתים וילסון קיפסאנג וגילברט קירווה בעלי שיאים אישים של 2:04:57 דק'  ו-2:06:14 שע' בהתאמה. שניהם אגב ניצחו במרתון פרנקפורט ושם גם השיגו את שיאם האישי. גילברט קירווה ניצח ב-2009 וקיפסאנג ניצח ב-2010. 

מרתון BMW פרנקפורט קיבל את אות הזהב של התאחדות האתלטיקה העולמית (IAAF) ומהווה את אחד המרתונים המהירים והפייבוריטיים באירופה לקביעת הקריטריון לאולימפידת לונדון 2012.

"אנחנו מוכנים לעשות את הצעד הבא לשיא חדש" אמר מנהל המרתון, ג'ו שינדלר . "תוצאות המרתון בפרנקפורט עשו התקדמות מדהימה בשנים האחרונות ובכך המרתון ביסס את עצמו כאחד מרתונים המהירים בעולם".

אחרי שלושה שיפורים משמעותיים בשלוש השנים האחרונות מ-2:07:58 שע' ל-02:04:57 שע'. שיא המסלול במרתון פרנקפורט קרוב לזמן 2:03:59 שע' - שיא העולם הרשמי שנקבע על ידי היילה גברסילאסי.
זו הסיבה שהמארגנים החליטו להציע בונוס לשיא עולם בפעם הראשונה בהיסטוריה של התחרות. אם שיא העולם יישבר ברחובות פרנקפורט הזוכה יזכה בפרס על סך 145,000 יורו, המהווה את הפרס הכספי הגבוה ביותר בכל הזמנים בריצת מרתון על אדמת גרמניה.

באוקטובר 2010 מרתון פרנקפורט זכה להכרה עולמית בשל הזמן הסנסציוני של המנצח קיפסאנג שעצר את השעון על 2:04:57 שע'. הקנייתי הפך לרץ המרתון השמיני המהיר בכל הזמנים בריצת המרתון.

"בגלל הזמן המעולה הרבה מאוד רצים ברמה עולמית מעוניינים כעת להגיע לפרנקפורט. עכשיו הם יודעים שזה אפשרי לרוץ מהר מאוד שם", אמר כריסטוף קופ, מי שאחראי על רצי העלית במרתון. "בנוסף הצלחנו לשפר את המסלול. השנה יהיו פחות פניות במרכז העיר, דבר שיעזור לרצים לרוץ יותר מהר".

"המטרה שלי היא להתקרב אל השיא העולמי כדי לנסות לשבור אותו", אמר קיפסאנג בפרנקפורט בשנה שעברה, והוסיף, "אני חושב שזה אפשרי לרוץ שיא עולם כאן".

יריב חזק מאוד שכבר אישר את השתתפותו הוא המנצח של המירוץ בשנת 2009, קירווה שיפר את השיא אז ועצר את השעונים על 2:06:14 שע'. בדרך חזרה לפרנקפורט שנתיים מאוחר יותר, הקנייתי בן ה-25 רוצה למקד את עצמו ולחזור לכושר אחרי כמה הופעות חלשות ב -12 החודשים האחרונים.

בתחרות הנשים מתוכננת להשתתף האלופה לשעבר גם כן: סברינה מוקהנהופט שמתכוות לנסות לקבוע את המינימום למשחקים האולימפיים. בשנת 2008 היא ניצחה באופן מפתיע באירוע עם קביעת שיא אישי של 2:26:22 שע'. מוקהנהופט הצליחה לשפר את שיאה האישי שוב, בברלין לפני שנה  אולם הגשם שירד באותו היום בבירת גרמניה הקשה מאוד על קביעת שיא איכותי יותר.

המארגנים של מרתון פרנקפורט מצפים למספר שיא של כ-14,000 רצים שירוצו על מסלול מהיר ומעגלי בעיר.

 

סגור