האתגר הבא - מירוץ הסבולת הראשון

| שתף |

ריצות האולטרה מרתון בארץ עולות מדרגה עם הוספה של מירוץ נגד השעון ראשון מסוגו. מירוץ הסבולת הראשון יתקיים ביום חמישי, וההרשמה עדין פתוחה. לבעלי לב חזק!

תאריך: 18/09/11, מאת: קובי אורן

מרוץ סיבולת של 24 שעות הוא סוג של אולטרה מרתון, בו המשתתף רץ את המרחק הרב ביותר אותו הוא יכול לגמוע בפרק זמן זה. על פי רוב מרוצים אילו נערכים בארצות הברית בסיבובים של 1.6 קילומטר עד 3.2 קילומטר. כאשר מדובר על תחרות בחללים סגורים מדובר על סיבובים של 400 מטר על פי רוב. רצי עילית ירוצו בפרק זמן זה מרחקים עד למעל 300 קילומטרים. יש רצים המגיעים למרוץ מעין זה עם צוות תמיכה בשעה שאחרים מקימים מאהל בקו הזינוק ומנסים להיות בעלי יכולת של קיום עצמי במרוץ. במקרים רבים מרוצי סיבולת של 24 שעות משולבים במרוצי סיבולת של 72 שעות, 48 שעות ,12 שעות ,6, ו – 3 שעות.

ייחודיות מרוץ סיבולת מסוג זה קשורה להתמודדות של רץ האולטרה מרתון עם מסלול מונוטוני לאורך זמן. העובדה שיחסית לאורך זמן יש חזרתיות על המסלול מובילה להתמודדות עם קושי מחשבתי ורגשי ולא פעם מובילה לפרישה של חלק מהרצים.
כיום מרוץ הדגל בתחום זה של האולטרה מרתון הוא ה"סילוורטון 100 מייל" הנערך בקולורדו בארצות הברית – במרוץ זה יש מספר מקצים, הארוך מהמקצים הוא מרוץ בין שישה ימים ל - 1000 מייל. במקצים הקצרים של המרוץ ישנם מקצים של 72 שעות, 48 שעות ו-24 שעות.
מרוצים אילו גם מכונים בעגה "מרוצי-הליכה" כאשר הולכי עלית מתחרים בהם ומגיעים עד למרחקים של 200 קילומטר ב24- שעות.

שיא העולם למרוץ של 24 שעות לגברים מוחזק על ידי רץ האולטרה היווני יאניס קוראוס, שיא של 303 קילומטר.
שיא העולם לנשים שייך ליפנית מיאמי קאודו, שיא של 254 קילומטר.

בין האירועים היותר ידועים בתחום זה: פסטיבל האולטרה של אדלייד אוסטרליה ,מרוץ הסיבולת של טוקיו, מרוץ האולטרה של ווירגינייה, פסטיבל הליכה וריצה של מאלזיה ועוד...

 

ביום חמישי יתקיים לראשונה בארץ מירוץ נגד השעון, בתחרות יתקיימו המקצים הבאים: 24 שעות, 12 שעות, 6 שעות ו- 3 שעות. המקצה הראשון שיוזנק הינו מקצה 24 שעות, והוא יוזנק ביום חמישי בשעה 8:00 בבוקר. מקצה 12 השעות יוזנק בשעה 12:00 בצהרים, מקצה ה-6 שעות יוזנק בשעה 2:00 בלילה שבין חמישי לשישי, והמקצה ה"קצר" ל-3 שעות יוזנק לפנות בוקר של יום שישי, בשעה 5:00. המירוץ מאורגן על ידי דורון שלמון, מחנות RUNWAY הידוע בהפקות הריצה המעולות שלו. בואו לקחת חלק באתגר!
 

ההרשמה עדיין פתוחה

 


         

סגור