האתלטים הישראלים לא לבד - רדקליף לא מקבלת מימון

| שתף |

האישה שהשיגה את התוצאה המהירה ביותר בכל הזמנים במרתון, הוצאה מרשימת האתלטים הבריטים שמקבלים שכר מהמדינה החל מעונת 2013. וגם: פלפס במרתון ניו-יורק, אבל רק על תקן מעודד.

תאריך: 18/10/12, מאת: דני בורשבסקי

פולה רדקליף, שיאנית העולם לנשים בריצת המרתון, הוצאה מרשימת האתלטים שמקבלים מימון ממדינתה בריטניה. הסיבה הרשמית – רדקליף שסבלה בשנים האחרונות מסדרת פציעות לא השתתפה במשחקים האולימפיים בלונדון. למרות שהסיבה לכך הייתה פציעה, נראה שבבריטניה כבר הפסיקו לתלות תקוות ברדקליף בת ה-38, ששיאה המדהים בריצת המרתון עומד על 2:15:25 שעות (נקבע בשנת 2003). רדקליף לא לבד, ובין האתלטים שכבר לא יזכו לתמיכה אפשר למצוא את רצת המרתון מארה ימאוצ'י (המרתוניסטית השנייה בכל הזמנים בבריטניה), את הספרינטרים מרלון דבוניש ומארק לואיס-פרנסיס ואת ניקולה סנדרס, שהייתה בעבר סגנית אלופת העולם ב-400 משוכות.

המשמעות לכך היא שמבחינת התאחדות האתלטיקה הבריטית, לרדקליף ולשאר האתלטים אין סיכוי ממשי להגיע למשחקים האולימפיים הבאים שיתקיימו בקיץ 2016 בריו דה ז'ניירו. רדקליף חזרה לפעילות בשנת 2011 אחרי שילדה בפעם השנייה, אלא שמאז היא התחרתה ארבע פעמים בלבד. ראוי לציין שאחד ה"פספוסים" הגדולים בקריירה המפוארת של רדקליף הוא שהרצה הבריטית מעולם לא הצליחה במשחקים האולימפיים. באתונה 2004 היא פרשה בקילומטר ה-36 ובבייג'ינג 2008 סיימה במקום ה-23. ללונדון היא כאמור לא הצליחה להעפיל, ומרצה בסדר גודל כזה היה אפשר לצפות שתרצה "לתקן את העוול" גם אם זה אומר שתשתתף במשחקים אולימפיים נוספים כשהיא בת 42.

רדקליף, שבימים אלה מחלימה מניתוח בכף הרגל שנועד לטפל בפציעה כרונית, כתבה בתגובה בעמוד הטוויטר שלה: "די ציפיתי שזה יקרה. התמיכה הזאת עזרה לי מאוד, בעיקר בנושאים של טיפולים רפואיים. הפרישה ממש לא באה בחשבון. לא עשיתי ניתוח ואני לא עושה אימוני שיקום לחינם". יו"ר התאחדות האתלטיקה הבריטית, ניל בלאק, אמר בעניין: "נאלצנו לעשות את זה כי רדקליף עברה ניתוח והיא בתקופת החלמה. כרגע אנחנו בחוסר ודאות לגבי סיכוייה להשתתף באליפות העולם שתתקיים בקיץ הבא במוסקבה".


מייקל פלפס: "לא רואה את עצמי רץ מרתון"

הספורטאי האולימפי הטוב בכל הזמנים יעודד את אחותו במרתון ניו יורק המתקרב, ולמרות היכולות הפיזיות המטורפות שלו, הוא לא מסתיר את הפחד שלו מהריצה הארוכה

מייקל פלפס, הספורטאי האולימפי הטוב בכל הזמנים, עלה בימים האחרונים לכותרות בתקשורת האמריקאית בהקשר של מרתון ניו יורק שיתקיים בתחילת נובמבר. פלפס לא מתכוון לרוץ במרתון הזה, אבל בניגוד לתחרויות השחיה הגדולות בהן אחותו ואמו עודדו אותו מהיציע, הפעם הוא יהיה על תקן המעודד. פלפס צולם כשהוא רץ לצדה של אחותו בת ה-32 וויטני, שתשתתף במרתון בתפוח הגדול. אגב, וויטני פלפס כבר השתתפה ב-2009 במרתון בולטימור, אבל נראה שהפעם, עם שם משפחה כל כך מחייב, התקשורת שגם ככה מוצאת מאות סיפורים במרתון ניו יורק, תתעניין גם במה שהיא תעשה שם. לקראת היום הגדול של אחותו אמר פלפס: "אחרי שהיא תומכת בי כל כך הרבה, הגיע הזמן שגם אני אעשה את מה שאפשר כדי לעמוד מאחוריה". על הסיכויים שהוא ישתתף בעתיד בריצת מרתון אמר פלפס: "אני לא רואה את עצמי עושה את זה".


 

  • רדקליף במרתון ניו-יורק

    Victah sailer / photorun.net

סגור