הגיע לקו הגמר

| שתף |

מרתון ווינר טבריה ה-38 יהיה האחרון בקריירה של אלוף ישראל המכהן, זוהר זימרו שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בלונדון, בשתי אליפויות עולם ושני אליפויות אירופה, אחרי שהודיע על פרישתו. בובקה ביצע כניסה מרשימה באמצע מסיבת העיתונאים: "אני נהנה מהעיר המקסימה ומלהיות נוכח במרתון הנמוך בעולם"

תאריך: 09/01/15, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

אף אחד לא ציפה לזה הערב (חמישי). מסיבת העיתונאים התנהלה באופן די שגרתי, עד שזוהר זימרו הטיל פצצה בחדר: "הגיע זמני לסיים את חיי כרץ מקצוען. בשנה האחרונה סבלתי מפציעות ומשברים רבים", הסביר את החלטתו. "יש לי בבית ילדה שלא מכירה את אבא שלה. חשוב לי לצמצם את הפערים האלו מהבת שלי". אלו היו עיקר סיבותיו של זימרו להחלטתו לפרוש. "אני מודה למאמן שלי אמנון גור שהוא אחד האנשים היקרים ביותר שיש באתלטיקה הישראלית. אני מודה לאיגוד האתלטיקה על התמיכה ארוכת השנים. מחר אסיים את המרתון בכל מקרה, לא משנה מה תהיה התוצאה. הגיע זמנם של הצעירים. יש לנו דור נפלא של רצים צעירים", תיאר הרץ בעל התוצאה השנייה בטיבה בריצת מרתון בישראל (2:14:28), תוך שהוא מדגיש את טסמה מוגס שירוץ מחר את המרתון הראשון בחייו. "טסמה הוא הכישרון הכי גדול שגדל בארץ". זימרו התנה את פרישתו המיידית בסיבה אחת: "אם תהיה נבחרת שתקבע את הקריטירון לאליפות העולם בבייג'ין בקיץ, לא אמנע ממנה השתתפות בגלל פרישה. במקרה כזה אמשיך ברצינות עד לאליפות העולם, ואחריה אפרוש!" זימרו אמר את הדברים תוך כדי שדמעות חונקות את גרונו וזכה בסיום דבריו לחיבוקים מצד חברי שולחן המכובדים, ביניהם סרגיי בובקה, גדול קופצי המוט בכל הזמנים, וכיום סגן נשיא התאחדות האתלטיקה הבין-לאומית המשמש גם חבר הוועד האולימפי הבין-לאומי ויו"ר הוועד האולימפי האוקראיני. בובקה שנחת היום בארץ נכנס במהלך מסיבת העיתונאים וזכה לתשואות רמות מהנוכחים. :אני שמח להיות בעיר הנפלאה הזו ואורח של המרתון הנמוך בעולם. מאוד חשוב לנו ולאתלטיקה העולמית שמתקיימת כאן ריצת מרתון", אמר בובקה.

 


תמונה קבוצתית של הרצים הבכירים, מנהלי המרתון וסרגיי בובקה (צילום: תומר פדר)

דורון קופמן, יו"ר איגוד האתלטיקה ציין שתנאי מזג האוויר יכולים בהחלט להיות סמן לשיפור שיא המסלול במרתון השנה. "הגיע הזמן לפרוע את הצ'ק של 100 אלף דולר", ציין קופמן והפנה את דבריו לצחי פישביין, יו"ר הטוטו.
ראש עיריית טבריה, יוסי בן-דוד ציין שהמרתון ה-38 הוא רק השני עבורו. "אני מתרגש בדיוק כמו בפעם הראשונה. מזג האוויר גרם לנו להסתובב שוב ושוב על המסלול על מנת לתקן ליקויים שנוצרו עקב הסופה. זהו יום חגה של טבריה. במרתון ה-40, בעוד שנתיים, תחגוג טבריה 2000 שנה להיווסדה. היעד שהצבנו למרתון הזה הוא 4000 משתתפים". 

  • נפרד מחייו המקצוענים עם דמעות בעיניו (צילום: תומר פדר)

סגור