הדגל המסתורי של אליסטר בראונלי

| שתף |

בחצי השנה האחרונה החל נוהג מיסתורי ואפילו מוזר בו בראונלי עוטף את עצמו בדגל צבוע תכלת ומעוטר בציור פרח לבן. אז אתם בטח שואלים - מה עומד מאחורי כל העניין? יצאתי לבדוק.

תאריך: 28/09/11, מאת: נווה כהן

מי מכם שראה תחרויות בינלאומיות לאחרונה, חזה לבטח בבריטי אליסטר בראונלי עובר את קו הסיום כמנצח. בחצי השנה האחרונה החל נוהג מיסתורי ואפילו מוזר בו הוא עוטף את עצמו בדגל צבוע תכלת ומעוטר בציור פרח לבן. אז אתם בטח שואלים- מה עומד מאחורי כל העניין? יצאתי לבדוק. אלוף העולם הטרי והבלתי מעורער, אליסטר בראונלי ממשיך לעשות כותרות. כעת, כשהתפנו הכתבים מלסקר את התוצאות מאליפות העולם, נשארה תעלומה אחת לפתור: מה מסמל דגל התכלת והפרח הלבן המעטר את תמונות הניצחון של אליסר בתחרויות האחרונות?

כמי שנולד בערבות יורקשייר הידועות, אליסטר נוהג לייחס את יכולתו הנפלאה בריצה לשטחים הפתוחים בהם התאמן כרץ קרוס קאנטרי בצעירותו, כשחיבתו והגאווה לאיזור בו הוא נולד אף פעם לא הייתה סוד. "שיחק לי המזל שהתחלתי לשחות ולרוץ בגיל צעיר, אבל עיקר המזל הוא שזכיתי לחיות ביורקשייר", מודה בראונלי.
וכעת ניגש ללב העניין- לדגל המתנוסס על גבו בסיום כל תחרות, יש קשר הדוק ועמוק לארץ מולדתו. שמו הרשמי של הדגל הינו- "יורקשייר הגאה" (Proud Yorkshireman) והוא סמלו הרשמי של המחוז בממלכה הבריטית. הורד הלבן מייצג את היורק שיירים שנים רבות לאורך ההיסטוריה. ואליסטר, כמו ספורטאי גדול- מקפיד לזכור ולכבד את שורשיו האמיתיים.
 

סגור