הדשא של השכן

| שתף |

מסלול קצר יותר באליפות העולם במרוצי שדה וחוסר הצלחה בגיוס נותני חסות במרתון דבלין שמסכן את קיום המרוץ. לא רק בישראל...

תאריך: 04/04/13, מאת: SPORTWEB

לפעמים נדמה לנו שטעויות מביכות מתרחשות רק במרוצים בישראל.....אבל מסתבר שלעיתים גם לאירופאים זה קורה.
באליפות העולם בריצות שדה שהתקיימה בתחילת שבוע שעבר קבעו זמנים מהירים מאד. אף אחד לא העלה על דעתו כי הסיבה לקביעת הזמנים המהירים קשורה בכך שהמסלול בעצם קצת יותר קצר.

בהצהרה שניתנה על-ידי נציג התאחדות האתלטיקה העולמית נאמר: "המסלול באליפות העולם במרוצי שדה צריך להיות בערך 12 ק"מ, 8 ק"מ, ו-6 ק"מ. זאת בשל התנאים המגוונים של ריצת השדה (עליות לעומת מישור, רוח או ללא רוח וכדומה) ולכן הזמנים הם פחות משמעותיים.
מסלולי ריצות השדה נמדדים באופן שונה שבהם נמדדים מסלולים של מרוצי כביש ולכן סביר להניח שהמרחק הוא משוער.
כל הקפה על המסלול בבידגושץ' בפולין היתה בערך 1920 מ', והמרחק מהזינוק להקפה ומההקפה לסיום היה בערך 150 מ'. לכן אורך המסלולים היה (בערך):

ריצת הגברים - 11,670 מ'
ריצת הנשים והנוער - 7830 מ'
ריצת הנערות - 5880 מ'
 


ריצות שדה, המרחקים לא מדוייקים / VIctah Sailer - photorun.net

בקצה השני של היבשת, באירלנד, מתמודדים מארגני מרתון דבלין שיתקיים באוקטובר הקרוב עם סוגיה לא פחות מסעירה. בפעם הראשונה של ההסטוריה של המרוץ לא הושג נותן חסות מרכזי תחת השם של המרוץ. כתוצאה מכך הפחיתו המארגנים את הפרסים הכספיים בשליש וכן נאלצו להעלות את דמי הרישום, מה שלא נעשה בתשע השנים האחרונות. מנהל המרוץ אמר כי "הדברים כרגע לא בהירים עדיין. יצא שמספר הסכמים הסתיימו וכל החברות שהיינו איתן במגעים בסופו של דבר לא לקחו את החסות".

במשך שנים רבות הנהלת המרוץ הזמינה כ-30 רצים בכירים מקניה ואתיופיה  ושילמה על שהותם, אך השנה לא יוכלו לעמוד בהוצאה הזו. בעניין העלאת דמי הרישום אמר מנהל המרוץ : "זו הפעם הראשונה מאז 2004 שאנו מעלים את דמי הרישום, אך בהשוואה למרתונים אחרים בעולם זה עדיין מחיר הוגן. אני מקווה שהרצים יבינו את זה כי זו הדרך היחידה לנסות להציל את המרוץ". 

אולם לא הכל אבוד, עיריית דבלין תומכת מבחינה כספית במרתון בתור אחד מארועי הדגל החשובים של העיר. "שמנו לנו למטרה לקיים את מרתון דבלין 2013 באותם סטנדרטים כפי שהיה נהוג עד היום ולא לתת לבעיות שניצבות מולנו להשפיע על חוויית הריצה של אלפי האנשים", הוסיף.

  • אליפות ישראל ב-10 ק"מ באשדוד

    צילום: מערכת SPORTWEB

סגור