ההצגה הכי טובה בעיר

| שתף |

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (שני) בהדר יוסף לקראת אליפות ישראל ה-75 באתלטיקה התאספו האתלטים הבכירים ונשאלו על מטרותיהם לקראת האליפות שתיערך ב-6-7 ביולי.

תאריך: 27/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

את מסיבת העיתונאים פתח שלמה בן גל, יו"ר איגוד האתלטיקה ואמר: "אני מקווה שכל האתלטים 'יתפוצצו על המסלול, ישפרו את השיאים האישיים שלהם וכן שיאים ישראליים. פרוייקט הקופצים מתנהל השנה בתנאים בלתי רגילים ואני מקווה שכל האתלטים של הפרוייקט יצליחו. אני בטוח שאליפות ישראל ה-75 תהיה ההצגה הכי טובה בעיר".

אסתר רוט -שחמורוב, שיאנית ישראל בריצת 100 מ' 'כלת פרס ישראל ונשיאת כבוד של האיגוד נכחה במקום. "אליפות ישראל היא שיא של כל ספורטאי וחשוב להבין כמה עבודה קשה עומדת מאחורי זה", אמרה. רוט-שחמורוב התחייסה גם כן לעניין הקיצוצים בתקציבי איגוד האתלטיקה ואמרה: "הקיצוצים בתקציבי הנוער יבואו לידי ביטוי בעתיד. נכון לרגע זה אין כשרונות צעירים שיכולים לבוא ולהחליף את הדור הנוכחי ולכן צריך לדעתי לעשות פרוייקט חדש לספורטאים".

 

ז'ק כהן, מזכ"ל איגוד האתלטיקה פירט לנוכחים מה יהיו האירועים הבולטים באליפות ישראל הקרובה, ובאילו מקצועות נוכל לצפות לשבירת שיאים ולתחרות מעניינת.

ביום הראשון:

קפיצת מוט נשים - ג'יליאן שוורץ. שוורץ קבעה ב-30 באפריל את הקריטריון לאליפות העולם (4.50 מ') אולם כדי להשיג את כרטיס הכניסה למשחקים האולמפיים בלונדון תצטרך שוורץ לחזור על גובה זה, ואליפות ישראל היא ההזדמנות שלה לעשות זאת.

בקפיצה לגובה גברים, ניקי פאלי ודימה קרויטר, יתחרו לראשונה זה מול זה באליפות ישראל. "אני יודע בגוף שאני יכול לקפוץ מעל 2.20 מ'. אבל זה לא מספיק רק בגוף אלא צריך להתחזק גם מבחינה מנטלית", אמר פאלי לעיתונאים כשנשאל על מטרותיו באליפות.

קפיצה משולשת - יוחאי הלוי. הלוי רחוק מרחק 30-40 ס"מ מהקריטריון לאליפות העולם. הלוי נשאל במסיבת העיתונאים מדוע הוא מתמקד בקפיצה המשולשת: "נוצר מצב שהשתפרתי דווקא בקפיצה משולשת ופחות בקפיצה לרוחק ולכן אני והמאמן שלי החלטנו להתמקד בקפיצה משולשת. הקפיצה המשולשת היא קפיצה מאד טכנית ולוקח זמן להבין אותה, ואת הריתמוס שלה. כרגע אני מתמקד בכך וזה מה שחשוב לי". הלוי עוד אמר כי מבחינתו הקריטריון לאליפות העולם בקפיצה משולשת יותר ריאלי מאשר הקריטריון של הקפיצה לרוחק.

קפיצה לרוחק - רותם בטאט-גולן, קרובה מאד לשיא האישי שלה.

עוד ביום הראשון תתקיים ריצת 1500 מ', בה יבלוט אינדלאו טקלה שמסוגל לקבוע זמן נאה סביב ה 3:45 דק'. 

ביום השני:

במרכז תשומת הלב תעמוד תחרות קפיצה לגובה של הנשים, בה יתמודדו מעין פורמן ודניאל פרנקל. פרנקל  קבעה שלשום את הישג השנה בארץ (1.90 מ') והבטיחה השתתפותה באליפות העולם תצטרך לקבוע 1.95 מ' על מנת להשיג את כרטיס הכניסה למשחקים בלונדון. עבור פורמן, תוצאה של 1.92 תכניס אותה למשחקים בלונדון. "אני בטוחה בעצמי ואני יודעת מה אני שווה, וזה יבוא - זה יבוא", אמרה פורמן. "באימונים האחרונים התחזקתי ונעשיתי יותר מהירה. כל הנתונים ששיפרתי צריכים להשתלב יחד בקפיצה עצמה", הוסיפה.

בריצת 5000 מ'- מוגס טסמה ינסה לרדת מ-14 דק'. טסמה הסביר כי מאד קשה לו לרוץ מהר כאשר אין אף רץ שיכול להכתיב לו קצב בארץ. במידה ויהיו לו מכתיבי קצב הוא משוכנע שיוכל לקבוע תוצאה מהירה יותר.

אולגה לנסקי בת ה-18 תנסה לשבור את השיא הישראלי לנערות בריצת 100 מ' וכן לשבור את מחסום 24 שנ' בריצת 200 מ'. "אני מתמקדת כרגע בריצת 100 ו- 200 מ', אני הרבה יותר נהנית מזה מאשר בריצת המשוכות", אמרה לנסקי.

האליפות תתקיים כאמרו ב-6 וב-7 ליולי והכניסה הינה כניסה חופשית. הקהל מוזמן להגיע ולעודד את האתלטים הישראלים לשבור שיאים אישיים ואף לאומיים.

סגור