ההתרגשות בעיצומה לקראת אליפות העולם

| שתף |

קצת יותר משבוע לפני פתיחת אליפות העולם באתלטיקה בדרום קוריאה הודיעו מספר אתלטים על פציעה. בין השמות הבולטים היא קופצת הגובה בלאנקה ולאשיץ' שהשתתפותה כעת מוטלת בספק.

תאריך: 18/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

בשבוע שעבר פורסמה הידיעה בנוגע לעריכת בדיקות סמים לכל האתלטים שישתתפו באליפות העולם. לא חלף הרבה זמן וכבר שלושה אתלטים בכירים הודיעו כי הם לא ישתתפו עקב פציעה. יתכן ואין קשר בין השניים ואולי תמיד יהיה אחוז נושרים בגלל פציעות כאלה ואחרות, אבל אי אפשר שלא לתהות. אנו רק יכולים לקוות שהם יחלימו במהרה.

האתלטית הראשונה שהשתתפותה בדאגו מוטל בספק היא בלאנקה ולאשיץ', קופצת הגובה המצויינת הקרואטית. ולאשיץ בת ה-27 כתבה באתר האינטרט שלה שבאימונים האחרונים היא סובלת מכאבים חזקים בברך שמאל שלה ושבדיקת MRI איבחנה כי אכן היא קרעה את השריר החצי קרומי (אחד מכופפי הירך). במסיבת עיתונים שתתכנס מחר תודיע ולאשיץ באופן רשמי אם אכן היא תגיע להגן על תארה. מבחינת הישגיה העונה ולאשיץ עדיין לא עברה את גבול 2 מ' ומי שכרגע מובילה בעולם היא הקופצת הרוסיה אנה צ'יצ'רובה (2.07 מ'), מה שהופך אותה כרגע לפייבורטית למדליית הזהב.

עוד הודעה מגיעה אלינו הישר מקניה. אלוף העולם בריצת חצי מרתון ואלוף אפריקה בריצת 10,000 מ' וילסון קיפרופ הודיע על פרישתו בעקבות פציעה מהנבחרת הלאומית ובכך ויתר על ההשתפות באחד מאירוע האתלטיקה הגדולים. בקניה כבר מיהרו להכריז על מחליף - פול קיפמגטיץ' טנווי, מי שזכה במדליית הכסף באליפות העולם בריצות שדה בפונטה אומבריה בחודש מרץ האחרון. טנווי סיים חמישי בחודש שעבר באליפות קניה וקבע בכך קריטריון לאליפות. וילסון דיווח על קריעה של ההמסטרינג במהלך אימון.

האתלט השלישי הוא מטיל הכידון הצעיר מגרמניה, טיל ווסלר. ווסלר בן ה-20, אלוף העולם ואלוף אירופה לגילאים מתחת ל-23 בעל שיא אישי של 84.38 מ' אולץ לפרוש מדאגו בעקבות פציעה במרפק. ווסלר הוכתר על ידי איגוד האתלטיקה העולמי ככישרון הגדול ביותר שצמח בשנת 2010. ווסלר כעת מתרכז בהכנות למשחקים האולמפיים בלונדון 2012.

 

סגור