הזדמנות אחרונה

| שתף |

ניקי פאלי עבר 2.15 בתחרות הזמנה בחיפה. ביום ראשון תהיה לו ההזדמנות האחרונה לקבוע את הקריטריון לפאריז

תאריך: 24/02/11, מאת: אורן בוקשטיין

ניקי פאלי רוצה להשתתף באליפות אירופה בפאריז. אבל מעבר לכך, הרצון האמיתי שלו הוא לחזור לכושר הטוב בו הוא היה לפני 4 ו-5 שנים. אתמול (חמישי) פאלי ניסה לעשות זאת בתחרות הזמנה שהתקיימה בחיפה.

לאחר ששיאן ישראל לנוער עבר 2.15 מ', הוא העלה את הרף ל-2.21, אך פסל בשלושת הניסיונות. מאמנו, אלברט פונגין אמר לאחר התחרות: "ב-2.10 הוא קפץ כמו שאני רוצה שהוא יקפוץ. ב-2.15 זה כבר היה פחות טוב. ב-2.21 הוא קפץ, אבל לא ממש ניתר". פונגין מסביר שלדעתו המגבלה של חניכו היא מנטלית. "משהו בראש חוסם אותו. יש לניקי את היכולת לקפוץ גבוה מזה בהרבה, אבל משהו שם מפריע לו ועל זה חייבים לעבוד".
על אף שביום ראשון, 27.2, תהיה לפאלי ההזדמנות האחרונה לקבוע את הקריטריון לאליפות אירופה באולמות בפאריז, שנקבע ל-2.26 מ', במסגרת תחרות הזמנה של מכבי ת"א שתתקיים באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף החל ב-15:15, פונגין מעדיף לוותר על התחרות הזו בטענה שהמרדף אחרי קריטריונים אינו בריא. "אליפות אירופה באולמות לא צריכה להיות היעד שלנו. צריך לאפס את כל המערכות ולהתחיל לעבוד חזק בקטע המנטלי כדי לעשות את הגבהים האמיתיים שניקי מסוגל להם שייתנו לו קריטריונים לתחרויות מטרה חשובות".
יום ראשון בחצות הוא המועד האחרון להגשת שמות האתלטים שייצגו את המדינות השונות, ביניהן ישראל, באליפות שתתחיל בסוף השבוע הבא. במסגרת מגבלת הזמן גם קופץ המוט יבגני אולחובסקי ינסה לקבוע את הקריטריון (5.55 מ') בתחרות בה ישתתף בסוף השבוע.
  

סגור