הטוב ינצח - בולט נגד גיי

| שתף |

גיי טיסון בן ה-28, ואוסיין בולט בן ה-24 לא אמורים להיפגש פנים מול פנים עד אליפות העולם באוגוסט בדאגו. אולם הם נלחמים על פני דפי התוצאות ומודעים היטב כל אחד לתוצאות של השני.

תאריך: 09/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

"אני מאמין שכשאתה רעב אתה לא מעלה חיוך על הפנים", אומר גיי, "אני עדיין מנסה לאכול, אני מנסה לעבוד קשה. אתם תראו את החיוך הכי גדול שלי שאני אדע שמימשתי את הפוטנציאל שלי". בולט עומד בדרכו. בולט שלוש פעמים אלוף אולמפי ואלוף העולם ומי שגם מחזיק בשיאי העולם ב-100 מ' ו-200 מ'. "כאמריקאי, אני פשוט מאמין שיש לנו הרבה הסטוריה מג'סי אוונס לקארל לואיס ומוריס גרין והייתי רוצה ללכת בעקבותיהם", אומר גיי. "כרגע אני לא יכול כיוון שבולט מחזיק בשיאי העולם ובמדליות האולימפיות.

גיי בן 28, ובולט בן ה-24 לא אמורים להיפגש פנים מול פנים עד אליפות העולם באוגוסט בדאגו. אולם הם נלחמים על פני דפי התוצאות כאשר בשבת האחרונה קבע גיי את תוצאת השנה של 9.79 שנ' בתחרות הראשונה שלו העונה בריצת 100 מ'. בולט קבע 9.91 שנ' וניצח ברומא ובאוסטרבה, עדיין רחוק משיא העולם שלו 9.58 שנ'. שיאו של גיי שהוא גם השיא הלאומי עומד על 9.69 שנ'.

גיי רצה לבחון את כושרו הרחק מאור הזרקורים לאחר שחווה מספר "מכשולים במהירות" שנגרמו בעקבות ירך ימני כואב ולכן הוא ומאמנו לאנס בראומן עדיין מעריכים את מוכנותו לריצת 200 מ' מול בולט כאשר יפגשו במפגש הבא שלהם באליפות העולם. ב-6 באוגוסט 2010 בשטוקהולם נפגשו בפעם האחרונה, גיי ניצח עם 9.84 שנ' (בולט קבע 9.97 שנ') וסיים את העונה בלתי מנוצח ומדורג ראשון בריצת 100 מ'.

גיי לא בטוח כי סגר את הפער על המתחרה הגדול שלו, "הניצחון הזה היה בהחלט טוב בשבילי, אבל זה חייב להיות תמיד קדימה ואחורה", הוא אומר. באליפות העולם בברלין 2009 לבולט היתה פתיחה נהדרת היישר ל-9.58 שנ' שלו בעוד שגיי קבע שיא אמריקאי של 9.71 שנ'. "אם הוא יהיה לפני לא תהיה דרך לתפוס אותו בגלל שהוא כ"כ גבוה וארוך ומהיר", אומר גיי שנמוך מבולט. שם המשחק עכשיו הוא "מי יצא לשם ראשון". גיי יתחרה במפגש ליגת היהלום בניו-יורק ובעוד בולט יתחרה באוסלו בסוף השבוע הקרוב.

 

הידיעה באדיבות USA TODAY

סגור