הטריאתלטים הצעירים כובשים את אירופה

| שתף |

שחר שגיב ואמיתי יונה יצאו למחנה אימונים של חודשיים לצורך אימונים ותחרויות טריאתלון. שחר שגיב מביא מעט מהחוויות הראשונות.

תאריך: 18/07/12, מאת: SPORTWEB

"הדרך הכי טובה לפתוח מחנה טוב זה תחרות טובה וכך היה", מספר שחר שגיב. "הגענו ביחד אני ואמיתי יונה עם המשלחת הישראלית להונגריה ונסענו למקום שנקרא טיז'ברוס, שם התחרנו בתחרות סבב גביע אירופה די מעניינת שביום הראשון יש חצי גמר וביום השני אלה שעלו לגמר מתחרים בגמר. המרחקים הם מרחקים של מיני ספרינט - 500 שחיה, 12 ק"מ  אופניים ו-  3.2 ק"מ ריצה. חצי הגמר של הבנים התחלק ל-3 ובכל חצי גמר היו כ- 20 ספורטאים ושמונה הראשונים מכל מקצה עולים לגמר. אני ואמיתי סיימנו במקום ה-3 כל אחד במקצה שלו וגל לוי סיימה את החצי גמר מקום 12 שאצל הבנות זה הספיק כדי לעלות לגמר" .

על התחרות עצמה סיפר שגיב:
"תחרות הגמר של הבנים הייתה מאוד קשה בגלל שבדיוק כמה דקות לפני הזינוק ירד גשם כבד והכביש היה חלק מאוד. אני ואמיתי היינו בפלטון השני כ- 15 שניות מהמובילים. ירדנו לריצה 15 שניות מהמובלים ולאט לאט אמיתי תפס את רוב הפלטון הראשון והגיע בגמר למקום השלישי ואני הגעתי למקום העשירי". מעניין לציין בשנה שעברה רון דרמון ניצח בדיוק באותה התחרות.

"אחרי גאווה גדולה ותחרות מעולה מצד המשלחת הישראלית המשכנו את מסענו לעיר בשם ארד בהונגריה כדי להתאמן עם מאמן שחיה מאוד בכיר בהונגריה שהביא הרבה שחיינים לאולימפיאדה".

המשלחת צפויה להיות בחו"ל עד ה-2 לספטמבר ואת המחנה עצמו ארגנו שגיב ויונה בעצמם: "אני, אמיתי ואורי שלחנו מיילים למאמנים ויצרנו קשר עם מאמן ספרדי". במהלך השהייה הם מתוכננים להתחרות בעוד שתי תחרויות, האחת בסבב גביע אירופה בצ'כיה ועוד תחרות בספרד ב-1 בספטמבר. המאמן שתחתיו יתאמנו בתקופה אימן בעבר את אגרסגי קריסטינה שזכתה ב-5 מדליות אולימפיות.
 

  • מימין: אמיתי יונה על הפודיום

    צילום: הראל זילברמן, אסא רופין עמק חפר.

סגור