היום: אליפות ישראל ב-5000מ' נשים וב-100X4מ'

| שתף |

היום בשעה 20:40 תצא לדרכה אליפות ישראל ב-5000 מ' נשים. אלופת ישראל היוצאת מאור טיורי ממשיכה בלימודיה בארה"ב, ובכך התחרות פתוחה בין הרצות הבכירות. הקפיצה לגובה תמשוך תשומת לב רבה כשפורמן ופרנקל יתמודדו ראש בראש.

תאריך: 14/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

5000 מטרים נשים - אליפות ישראל
לרצות הבינוניות הבכירות של ישראל, השבועות האחרונים היו עמוסים בתחרויות, הן כביש והן מסלול. עונת המסלול נפתחה באליפות ישראל ב-10,000 מ' כאשר ריקי סלם הפתיעה וניצחה תוך שיפור שיאה האישי. מארי אליאס, שסיימה שנייה באליפות אחרי סלם, ניצחה באופו משכנע מאוד במרוץ הרצליה וקבעה 36:21 דק'. זמן איכותי יותר מזמנה של סלם (36:50.29 דק') באליפות לפני כשבועיים וחצי. אומנם מדובר בתחרות מסלול למול תחרות כביש אך עדיין מדובר בפער של 29 שנ'. גם מיגל אטיאס שניצחה באליפות ישראל ב-3000 מ' מכשולים תוך קביעת שיא אישי תשתתף מחר באליפות, מה שמשאיר את התחרות פתוחה. יערה זנגי אלופת ישראל במרתון ובחצי מרתון שנעדרה עד כה מתחרויות המסלול, תיקח אף היא חלק באליפות מחר. אלופת ישראל ב-5000 מ' לשנת 2010, מאור טיורי, תיעדר מהתחרות עקב לימודיה בארה"ב. משתתפת נוספת שניתן לנחש כי תרצה לנצח היא קרולינה צ'מטי לונה הקנייתית, החברה באגודת אתלטי אורן השרון ושוהה בארץ עקב עבודתה בשגרירות קניה. מקצה יחיד של 22 רצות יעניק תחרות מרתקת שבה כל אחת יכולה ביום טוב לנצח.


100X4 מ' - אליפות ישראל
אירינה לנסקי שכבר קבעה השנה 13.06 ב-100 מ' משוכות, תוצאה שהכניסה אותה לאליפות העולם, תנסה בשבת להתמודד עם מחסום ה-13 שנ', רגע לפני שתצטרף לבתה אולגה, לרותם בטאט-גולן באליפות ישראל 4X100 מ'. אם לא תהיה לבנות מכבי ראשל"צ תקלה בהעברת המקל, הן צפויות לזכות בתואר ללא יריבות אמיתוית נגדן. אצל הגברים המאבק יהיה פתוח יותר, כאשר טובי הרצים בארץ מגיעים כל אחד מאגודה אחרת. אם מכבי ת"א תציב לריצה את רציה הבכירים: דמיטרי גלושצ'נקו, רם מור, ראובן מג'ולה ורץ איכותי נוסף, הם הפייבוריטיים הברורים לניצחון, אם כי אס"א טכניון חיפה לא יעשו להם את החיים קלים.

400 מ' גברים (מאת אורן בוקשטיין)

דונאלד סנפורד ממכבי ת"א ישתתף בשבת במחזור האחרון של ליגת ניו באלאנס וינסה לשבור את שיאו הבינלאומי בן ה-28 שנה של רוני טיילור האמריקני. כזכור, סנפורד שנשוי לכדורסלנית הישראלית דניאל דקל, נמצא בהליכי קבלת אזרחות ישראלית ושייך לאגודת מכבי ת"א, אותה הוא גם ייצג בשבת. אם לא די בעוצמתה של מכבי ת"א בקטגוריית הגברים, הרי שסנפורד לא מותיר סיכוי ליתר הישראלים בתחרות נגדו. אם תוסיפו לכך את ראובן מג'ולה, הרי לכם תחילתו של הרכב מנצח גם עבור רביעיית שליחים ב-4X400 מ'.
סנפורד בן ה-24 שסיים בשנה שעברה כסגן אלוף המכללות בארה"ב תוך קביעת שיא אישי מצוין של 45.21 שנ', אחרי שבמוקדמות של אותה תחרות קבע 45.94 שנ' וירד למעשה לראשונה מגבול 46 השניות.
לסנפורד שנולד בלוס אנג'לס לדונאלד סנפורד האב ולדברה בלייר, שלושה אחים: דונל, פיטר סאגס ששיחק פוטבול באונ' מורהאוס וקוקואה ששיחקה כדורסל ורצת מסלול במכללת אריזונה, אותה ייצג גם דונאלד. את העונה שעברה הוא סיים במקום השביעי באליפות ארה"ב. סנפורד כאמור ירוץ היום במסגרת ליגת ניו באלאנס וינסה לשבור את שיאו הישראלי הבינלאומי של רוני טיילור שנקבע ב-1983 ועומד על 45.70 שנ'.

קפיצה לגובה - נשים
התחרות המסקרנת ביותר כיום באתלטיקה הישראלית היא תחרות הקפיצה לגובה בנשים. ראשית, תמיד כיף לראות מאבק בין שתי ספורטאיות צמרת כמו דניאל פרנקל ממכבי ת"א ומעין פורמן ממכבי חיפה, ושנית, פרנקל היא לא מהספורטאיות שמגיעות לתחרות כדי לסמן וי על השתתפות או על ניקוד עבור האגודה, ראו לדוגמה את התחרות שהיא נתנה בשבת האחרונה בבור המשולשת, אותה היא גם ניצחה. מי שממהר להספיד במאבק הזה את פורמן, רצוי שיבדוק את גרף ההתקדמות שלה על מנת להבין שהיא עוד רחוקה מלהגיד את המילה האחרונה שלה.

קפיצה לרוחק - גברים
אחרי תחרות הקפיצה המשולשת בשבת האחרונה שלא התעלתה לרמה גבוהה במיוחד, ינסו הגברים להשיג תוצאות טובות יותר בבור הקפיצה לרוחק, כשגם הפעם יוחאי הלוי נראה ברמה גבוהה מכולם, אולם גדי אוחיון ואלכסנדר טרמביץ' יתנו את מה שיש להם על מנת להשיג תוצאות איכותיות.

המחזור ייפתח בשבת בשעה 16:00 עם תחרויות זריקת הדיסקוס לגברים ונשים, ויינעל ב-21:30 עם אליפות ישראל בריצות השליחים לנשים וגברים 4X100 מ'.ללוח הזמנים של ליגת האתלטיקה בחסות ניו-בלאנס - לחץ כאן

ל
רשימת המקצים ושמות המשתתפים - לחץ כאן

 


 

סגור