היום - אליפות ישראל באתלטיקה

| שתף |

היום תפתח אליפות ישראל באתלטיקה לשנת 2012 והיא תימשך עד מחר בערב. האליפות חשובה לאתלטים הישראלים כיוון שתהווה הזדמנות לקביעת קריטריון למשחקים האולמפיים ולאליפות אירופה.

תאריך: 13/06/12, מאת: SPORTWEB

אליפות ישראל באתלטיקה תהווה הזדמנות לאתלטים הבכירים של ישראל לקבוע קריטריון למשחקים האולמפיים בלונדון וכן הזדמנות אחרונה לקביעת קריטריון לאליפות אירופה בהלסינקי ואליפות אירופה לנוער בברצלונה.

באליפות יוכל הקהל לצפות באתלטים המוכשרים בישראל, שעבורם אליפות ישראל היא תחרות חשובה ביותר. עבור האליפות כל בכירי האתלטים נמצאים בארץ, חוזרים במיוחד ממחנות האימון בחו"ל כדי להוכיח את שיא יכולתם.

ג'ילאן שוורץ, קופצת המוט, תצטרך להוכיח את עצמה לאחר שלאחרונה לא הציגה יכולות מרשימות. וכפי שאמר שלמה בן גל יו"ר איגוד האתלטיקה במסיבת העיתונאים לקראת האליפות: " אתלט שלא מציג רמה גבוהה לא ייצג את המדינה במשחקים ובאליפות אירופה". במיוחד לאליפות הובאו מחו"ל קופצים כדי לסייע גם לשוורץ ולקופצי הגובה דימה קרויטר ומעין פורמן.

אתלטים זרים נוספים יגיעו כדי לסייע גם לאולגה לנסקי בריצת בריצת 100 מ'. אולגה קרובה מאד לקביעת הקריטריון לאליפות אירופה ואם תצליח לעשות זאת יהיה זה תקדים על אם ובתה שמייצגות את המדינה באליפות אירופה לראשונה בהסטוריה. 

תחרות מעניינת במיוחד צפויה להיות בריצות הבינוניות למרחק 800 מ' ו-1500 מ' שם יתחרו דסטין אמרני וימר גטהון. גם הם יוכלו להיעזר ברצים זרים. בריצת ה-5000 מ' יגיעו רץ של 13:40 דק' לסייע למוגס טסמה. עבור טסמה הקריטריון בריצת 5000 מ' הוא נוקשה ביותר ועליו אמר טסמה לקראת האליפות: "אני אנסה לשבור את שיאי האישי, פחות בשביל לקבוע קריטריון. באליפות אירופה אנסה לקבוע את הקריטריון למשחקים שעומד על 28:05 דק'".

עוד אתלטים שזקוקים נואשות ליום טוב שבו הכל יתחבר היא הודפת כדור הברזל ושיאנית ישראל אנסטסיה מוצ'קייב. מוצ'קייב נסה לשחזר את שיאה האישי (17.22 מ') כדי לקבוע את קריטריון B שבעזרתו תוכל להיכנס למשחקים בתוך מכסת הצעירים. מוצ'קייב אמרה לפני האליפות: "אני מרגישה שאני מסוגלת שוב לעשות את הקריטריון, ואום לא, אני רק בת 20, כל העתיד לפני". איתמר לוי ינסה להדוף את הכדור לראשונה מעבר לגבול 18 המ'.

מיידת הפטיש יבגניה זבולוטוני תנסה לשפר את שיאה האישי והישראלי (60.37 מ'). יוחאי הלוי ינסה אף הוא להתקרב לקריטריון האולמפי בקפיצה משולשת ואף ינסה להגן על תארו בקפיצה לרוחק.

הקהל הרחב מוזמן להגיע לצפות בתחרויות השונות ולעודד את האתלטים בתחרות החשובה שלהם ביותר העונה. הכניסה בתשלום, בכניסה לאיצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף.

ללוח הזמנים של האליפות לחצו כאן

 

 

סגור