היום - אליפות ישראל באתלטיקה 2015

| שתף |

היום תיפתח אליפות ישראל ה-79 באתלטיקה. מה צפוי? אילו יריבויות וקרבות מותחים צפויים? הכל בכתבה הבאה

תאריך: 01/07/15, מאת: SPORTWEB

מוקדי יום התחרויות הראשון – יום רביעי, 2.7.15

קפיצה משולשת נשים: אחרי שכבר שיפרה לא מזמן את השיא הישראלי, הכל מוכן עבור חנה קנייזבה-מיננקו לשיפור נוסף בהפגנת יכולת לקראת אליפות העולם בבייג'ין. ורוניקה מוסינה הרוסייה תהווה יריבה ראויה בתחרות.

 


קזנייבה מיננקו / צילום: טיבור יגר

קפיצה משולשת גברים: אחרי שבשנה שעברה נשף תום יעקובוב בעורפו של יוחאי הלוי, השנה היוצרות התהפכו. האליפות היא ההזדמנות המצוינת של שני האתלטים להוכיח את עוצמתם. לאשה טורגוויידזה הגאורגי יצטרף לקופצים הישראלים במטרה להגיע לפודיום.

קפיצה לגובה גברים: דימה קרויטר ינסה לפרוץ משמעותית את גבול ה-2.20 מ'. דמיטרי יאקובנקו מאוקראינה וזוראבי גוגוצ'ורי הגאורגי ינסו למשוך את קרויטר, תוך כדי מאבק ראוי, לתוצאות הרצויות.

הטלת כידון: אחרי שאלן פרבר פרץ את גבול 70 המטרים, עשהאל ארד ינסה להשיגו, כשברקע עליו להשגיח גם על אור כתב הצעיר.

קפיצה במוט נשים: לראשונה מזה שנים רבות כחמש קופצות יתמודדו באופן ראוי על התואר ועל מקום על דוכן המדליות, כאשר יש שתי אתלטיות שמחזיקות בתוצאת השנה 3.70 ועוד מספר אתלטיות צעירות שמתקרבות אליהן בצעדים משמעותיים.

יידוי פטיש נשים: רק לפני כחודש היא שיפרה את השיא הלאומי בפעם ה-25 בחייה. האם יבגניה זבולוטני תנצל את בימת האליפות הלאומית כדי לעשות זאת בפעם ה-26?

100 מ': מי יהיו האיש והאישה המהירים בישראל? אמרי פרסיאדו נגד אביב דיין?! לא רק. עומרי הרוש ועמית כהן גם יבואו להוכיח שיש עדיין להביאם בחשבון בריצות הספרינט.
האם אולגה לנסקי שמרה את כל השנה כדי "להתפוצץ" באליפות ישראל? האם היא תמשוך את דיאנה ויסמן, ריטה פוגורלוב, ויקטוריה צ'יסום, נועה ברליאה, דקלה גולדנטל ויתר הספרינטריות לאחת הריצות המשובחות שנראו בארץ אי פעם?
2 אתלטים מחו"ל ישתתפו בספרינט: ויטאלי קרוז' האוקראיני בגברים, ואנה קוקושקינה הרוסייה בין הנשים.

400 מ': דונלד בלייר-סנפורד בהגשמת המטרה – קביעת הקריטריון לאליפות העולם ולמשחקים האולימפיים בריו. האם הוא יצליח למשוך את מאור סגד לשיא אישי חדש. אלכסנדר ליניק יריץ את בלייר-סנפורד נגד יריב ולא נגד השעון.

 

מוקדי יום התחרויות השני – יום חמישי, 1.7.2015

קפיצה לרוחק גברים: השנה ההתמודדות על התואר היא אמיתית, ללא מועמדים בכירים לניצחון. אבירם שוורצברד וגילרון צבקביץ' מחזיקים יחדיו את תוצאת השנה, אולם זו לא מבטיחה לאף אחד מהם ניצחון כשמאחור מאיימים גדי אוחיון, יוחאי הלוי ודניאל בוטייל.שלושה קופצים מחו"ל ישתתפו בתחרות: דמיטרי פלוטניקוב הרוסי ושני הגיאורגים סאבה קורדגליה ורומן בדרידזה.

הטלת כידון נשים: מרגריטה דורוז'ון – שיאנית ישראל ונציגתנו לאליפות העולם בבייג'ין ולמשחקים האולימפיים בריו – תתמודד על שיפור השיא הישראלי והבינלאומי. טטיאנה חלאדוביץ' הבלארוסית תגיע לתת לדורוז'ון פייט.

קפיצה לרוחק נשים: השתתפותה של חנה קנייזבה-מיננקו השנה תלויה בעיקר בתחושותיה אחרי תחרות הקפיצה המשולשת יום קודם. גם בלעדיה תנסה יפעת זליקוביץ' להעמיק כמה שיותר בסקאלת ה-6 מטרים. יקטרינה קונטסביץ' הרוסייה תהיה יריבתה של זליקוביץ' בתחרות.

קפיצה במוט גברים: מאבק מרתק בין איתמר באסטקר ללב סקוריש שצפוי ללוות את האתלטיקה הישראלית שנים רבות לעתיד. אדוארד פלוטניקוב ודניס גולדובסקי הצעירים ינסו לשבור את גבול 5 המטרים. ארטם בוריה מרוסיה יהיה האורח בתחרות.

קפיצה לגובה נשים: מעין שחף בהתמודדות עם שיאה האישי (1.92) ובניסיון לקבוע את את הקריטריון לבייג'ין ולריו, ובכך גם להשוות ו/או לשפר את השיא הישראלי (1.94). יקטרינה קונטסביץ' מרוסיה תתחרה, בעיקר, נגד שחף על הזהב.


מעיין שחף / צילום: תומר גמינדר

400 מ' משוכות: בגברים מאבק מרתק בין שלושה: מאור סגד, חי כהן ואיליה אליגולשווילי. בנשים האחיות לוקשין (אלכסנדרה ודריה) יאתגרו זו את זו לתואר ולירידה מגבול הדקה.

800 מ': מוקט פטנה, בעל תוצאת השנה, נגד דסטין אמרני שמחזיק בשיא הישראלי הלא מאושר (מאחר שטרם הצליח לממש שנת מגורים שלמה בישראל). ויאצ'סלב אולי שבסקי מאוקראינה יהיה המועמד השלישי לניצחון בריצה. בין הנשים הצטרפו השנה לתמונה מספר אתלטיות צעירות שינסו לנצל את הבוגרות יותר לקביעת קריטריונים למפעלים הבינלאומיים.

200 מ': קרבות ה-100 מ' יחזרו גם במרחק הכפול. קורז' האוקראיני וליניק הבלארוסי ינסו למשוך את הישראלים לשבירת שיאיהם האישיים. אצל הנשים אולגה לנסקי תנסה לשפר את שיאה ולהתקדם לעבר הקריטריון העולמי. אנה קוקושקינה הרוסייה לא תאפשר לה למצמץ.

5000 מ': קרב עם עומק בין מספר אתלטים בכירים. איימרו עלמיה, אלוף השנתיים האחרונות, גירמה אמרה, אלוף 2011, סגן האלוף הנוכחי והאלוף במרחק הכפול, דמקה טשאלה, שיאן ישראל הטרי לגילאי 22, דמסו זגייה, נועם נאמן, מארו טפרי, אסמרו אררו ואפילו טסמה מוגס, לשעבר שיאן ישראל שעבר אמנם למרתון, אולם מבטיח שדבריו האחרונים טרם נאמרו גם במרחקים הקצרים יותר.


איימרו עלמיה בסיום מרוץ אייל 2014 / צילום: עדי בראון
 

 

כרטיסים – יימכרו בכניסה לאצטדיון בכל אחד מימי התחרות

מחירים:
מבוגר ליום תחרויות אחד – 20 ₪
מבוגר לשני ימי התחרות – 30 ₪
נוער וחיילים (בהצגת תעודה) ליום תחרויות אחד – 15 ₪
נוער וחיילים (בהצגת תעודה) לשני ימי התחרות – 20 ₪
 

סגור