היום - הטור של רומנדי

| שתף |

היום יצא לדרכו "הטור של רומנדי" - כל מה שצפוי במרוץ בכתבה הבאה.

תאריך: 29/04/14, מאת: גדי שניצר

Tour de Romandie, מירוץ בשש תנועות

היום יצא לדרך באסקונה, בחלקו הצפוני של אגם מג'יורֶה, הטור של רומנדי, מרוץ קטעים של הסבב העולמי, שמשמש כהכנה אחרונה לג'ירו האיטלקי (חלק קטן מהמצֻוותים לג'ירו רוכבים עתה בטור הטורקי) העומד בפתח (הזינוק ב-9.5 בבלפאסט, אירלנד).

פרולוג בקטע הראשון (5.6 קמ), וקטע נוסף נגד שעון בסיום (18.5 קמ שכוללים טיפוס במרכזו), ועוד 4 קטעים, שמהם רק קטע אחד הוא קטע הרים מסובך, 'קטע המלכה', ביום שישי, (סקיצות טופוגראפיות של הקטעים) והיתר בעלי סיבוך הררי קטן יותר, יסתכמו ל-746 קמ בסך הכול, ויאפשרו למתמודדים להטעין מספיק אספלט תחרותי ברגליים לפני שיצאו (רובם) לדרך החתחתים של הג'ירו.
הפרולוג ונגד השעון בסיום מאפשרים לאלה ממדורגי הדירוג הכללי שהם בנוסף ליכולתם כמטפסים גם בעלי יכולות רכיבה כנגד הזמן שלא להפגין את מלוא היכולת בקטעי ההרים המטלטלים, ולהסתמך על יכולתם המסוימת הזו בכדי להכריע את המרוץ ביום האחרון.
במרוץ מספר תחרויות. התחרות החשובה מכולן היא כמובן מרוץ הדירוג הכללי (האישי), שתדאג להלביש בצהוב את המוביל הזמני בכול יום מרוצים ולבסוף את המנצח הכללי של המרוץ, תעניק בנוסף לחישוב הזמן המצטבר של הקטעים אף קיזוזי בונוס (זמן) לשלושת המסיימים ראשונים כול קטע (למעט הפרולוג והקטע המסיים) – 10 שנ', 6 שנ', ו4 שנ'.

התחרות השנייה בחשיבותה היא תחרות מלך ההרים, תחרות ניקוד, שתעניק נקודות לחוצים ראשונים את הפסגות המסווגות לפי המפתחות של הטבלה הבאה:התחרות השלישית, תחרות המאיצים, תעניק נקודות – 6 נק', 3 נק', נקודה - לשלושת החוצים ראשונה את השערים הפנימיים וקווי הסיום (לפי הטבלה) בכל אחד מארבעת הקטעים הפנימיים (למעט הפרולוג והנגד שעון):


בנוסף לשלושת תחרויות אלו מתקיימות במרוץ עוד שלוש תחרויות נוספות – תחרות הרוכב הצעיר, תחרות קבוצות (חישוב מצטבר על ידי חיבור זמניהם של שלושת רוכבי קבוצה שחצו ביום מרוצים נתון את הקו ראשונים), ותחרות הרוכב ההתקפי, שיעניקו גם הם פרסים לזוכים בהן.
פרסים:מי מגיע?

SKY
עם סקאי כבר קשה לדעת, אך לפי הידוע כעת (יום שלישי, שעות אחרהצ שעון ישראל) סקאי מביאה, לאחר היעדרות מפאת 'מדאובים', את פרום, שינסה סוף כול סוף להעלות על רגליו 'אספלט ריאלי' – של מרוצים- (ולא 'תיאורטי' – 'אספלט אימונים'). באיזה כושר נמצא האנגלי אפריקאי קשה לדעת, אך אין כול מניעה שהוא נמצא בכושר מספיק בכדי להכריע את המתמודדים האחרים שיתייצבו מחר על קו הזינוק (אם לא יצווה על מנוחה פתאום, שוב, על ידי הצוות הרפואי הנאמן ומקצועי של הקבוצה).
לצידו ירכב איש הכנף הנאמן שלו האוסטרלי פורט, שמנסה אף הוא לחזור לעניינים ולהעלות קילומטרים ברגליו, לאחר שהתקשה בשלבי העונה המוקדמים להיכנס לכושר רכיבה גבוה, דבר שגרם לכך שהקבוצה משכה אותו מלצאת לג'ירו הקרוב כרוכבה המוגן. לופז זנדיו ומיקל נייבה יעבדו כתומכים המרכזיים של השניים.
הקבוצה ציוותה עד לשעה זו רק שבעה רוכבים מתוך השמונה המותרים (לא בפעם הראשונה העונה שהיא חסרה בהרכב מלא).

ASTANA
אסטנה מביאה הרכב דומה להרכב שיצא לג'ירו, אך ללא הרוכב המוגן המעותד למרוץ האיטלקי סקרפוני שכנראה סיים הכנותיו בטרנטינו. אך גם כך ההרכב חזק, עם קנגרט, פוגלסאנג, וואסטרה, קסייאקוב, וֶנוטי, יאנס בראקוביץ', הופמן ואיגלינסקי – קילומטרים לרגליים, עוד ועוד.

GARMIN SHARP
גארמין מגיעה עם הרכב חזק אך ללא הייז'דאל, שאף שלא נראה טוב בליאז' כנראה מעדיף לנוח ומן הסתם להתאמן ולא להתחרות. גם כך מביאה הקבוצה האמריקאית את טלנסקי, דניילסון, רואן דניס, קרדוסו ונברדאוסקאס – מספיק חזק. טלנסקי בכושרׁ(שביעי השנה בטור הקטלוני) יכול בהחלט להיאבק על מקום על הדוכן.

KATUSHA
פוריטו מעדיף לנוח עתה, לפני הג'ירו, ולנסות להרגיש טוב לאחר התאונות בארדנים. הקבוצה הרוסית מביאה איתה את שפילאק ואת פאבל ברוּט, ואיתם גם את איגנטייב ואת טרופימוב. קילומטראז' ברגליים.

BMC
הקבוצה האמריקאית שוויצרית מביאה את ואן גארדרן כרוכב מוגן, וטיג'יי בהחלט יכול להגיע רחוק במירוץ, לידו ירכבו אטפומה ודילייר ומרטין קהלר ואף ההחתמה החדשה מהשנה פיטר וליטס.
ואן גארדרן לפחות פודיום.

AG2R
הצרפתיים מביאים את פרו כרוכב מוגן, אך עם רוכבים חזקים לידו – אפולוניו (שינסה לסיים את הקטעים הקלים יותר עם נקודות מיאוץ), ובואה, ובונאפון ושרל – הרכב מאוזן. פרו יודע גם לטפס וגם לרכב נגד שעון.

MOVISTAR
מוביסטאר עם ההרכב החזק ביותר אך ללא רוכב שמחזיק בשתי המיומנויות באותה רמה. מעניין יהיה לראות את התקדמותו של קאסטרובייחו, והאם שיפר את יכולת הטיפוס שלו – עם רכיבה נגד שעון אין לו בעיה. הספרדים מביאים אותו ואת ויסקונטי ואת האלוף הספרדי הראדה, ואת אינצאוסטי, ואיזגירה ׁ(ג'ון), ולאסטראס (עונה אחרונה?), וסמיד ואף לובאטו שהגיע מאאוסקאלטל שנבלעו בריק. אולי הראדה יוכל לעשות משהו, אך לקבוצה כה הרבה אופציות שהעלאת אחד מרוכביה על הפודיום לא יהווה הפתעה.

OMEGA PHARMA QUICK STEP
האומגה מביאים את אוראן כרוכב מוגן, אך עם סוללה של רוכבים חזקים, שחלקם ירכבו עתה לפני שיקחו מנוחה (קוויטקובסקי ובאקלאנדס), והאחרים חוזרים לתת כתף (ורמונט). תומאס די גאנט? קשה לדעת מה יהיה איתו השנה באיטליה. בראמביה וטוני מרטין (כנראה גם הוא לפני מנוחה). אוראן? באומגה ישמחו לדעת שהוא מוכן לג'ירו, היתר לא מאוד מעניין אותם.
 

גדי שניצר


רוב הזמן עוקב וכותב (ורוכב), ובייחוד מנסה לפענח את כל הקשור ברכיבה ובמירוצי אופניים.
מפרסם גם את הבלוג La côte de la roc

סגור