היום - הכתרת ספורטאי השנה של הוועד האולימפי

| שתף |

הוועד האולימפי בישראל, יכתיר היום (שני ב-18:00) הג'ודאית ירדן ג'רבי והאתלט דונלד סנפורד, לספורטאי השנה של ישראל לשנה זו.

תאריך: 29/12/14, מאת: SPORTWEB

הוועד האולימפי בישראל, יכתיר היום (שני ב-18:00) הג'ודאית ירדן ג'רבי והאתלט דונלד סנפורד, לספורטאי השנה של ישראל לשנה זו. ערב הכתרת ספורטאי השנה הנושא את שמו של יורם אוברקוביץ' ז"ל יתקיים בסוזן דלל. בערב חגיגי זה יקבל הצייר-פסל דודו גרשטיין את עיטור הוועד האולימפי הבינלאומי, שבחר השנה בנושא ספורט ואומנות.

ירדן ג'רבי זוכה לתואר ספורטאית השנה של הוועד האולימפי בישראל בזכות הישגיה המרשימים השנה: מדליית כסף באליפות העולם שהיתה ברוסיה, שלוש מדליות זהב ושתי מדליות כסף בטורנירים מסדרת הגרנד פרי. תהא זו שנה שניה ברציפות בה זוכה ג'רבי בתואר היוקרתי הזה. את הפרס לספורטאי השנה יקבל האתלט דולנד סנפורד שזכה במדליית ארד באליפות אירופה שהתקיימה בשוויץ בריצת400 מטרים, בהופעה מרשימה ביותר עם שיא ישראלי חדש 45.27 שניות וקביעת קריטריון A בינלאומי.ספורטאי השנה יקבלו מהוועד האולימפי בערב ההכתרה מענק מיוחד של 40 אלף ₪ כל אחד והספורטאים הצעירים יקבלו 5000 ₪ כל אחד.

הספורטאי הצעיר של השנה של הוועד האולימפי בישראל הוא ג'ודוקא ברוך שמיאלוב בן ה-20, שהוכתר השנה לאלוף אירופה לנוער וזכה במדליית ארד באליפות העולם לנוער, וסיים את השנה בזכייה במדליית זהב באירופה עד גיל 23,
הפרס לספורטאית הצעירה ממליצה יוענק לצמד שייטות ה-470 נויה ברעם ורימון שושן שזכו במדליית ארד באליפות העולם ומדליית כסף באליפות אירופה.
הספורטאים הצעירים של השנה יקבל מענק כספי של 5000 ₪ כל אחד.
הפרס למאמן השנה יוענק באופן יוצא דופן לשני זוכים: מאמן הג'ודו שני הרשקו, מאמנה האישי של ירדן ג'רבי המשמש כמאמן נבחרת הנשים של ישראל במסגרתה הוביל את גילי כהן לזכייה במדליית ארד באליפות אירופה. ומאמנות נבחרת הנשים של ישראל בהתעמלות אומנותית, אירה ויגדורצ'יק, אלה סאמופאלוב ורעיה אירגו שהובילו את הנבחרת הלאומית לזכייה במדליית ארד באליפות אירופה ובמדליית כסף באלות באליפות העולם. מאמני השנה יקבל מענק כספי של 20 אלף ₪

במהלך ערב הכתרת ספורטאי השנה של הוועד האולימפי בישראל יחולקו תמריצים על הישגים של ספורטאים חברי הסגל האולימפי באליפויות עולם ואליפויות אירופה, לבוגרים ולצעירים ומאמנים, בסכום כולל של כ-750 אלף ש"ח הניתנים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.
 

  • דונלד סנפורד

    צילום: דניאל קמחי

סגור