היום - מרתון בוסטון 2011

| שתף |

עומק של רצים במרתון בוסטון היום יכול לספק על המסלול המאתגר תוצאות יפות. זאת בנוסף למזג אוויר טוב שצפוי להיות. מנצחי השנה שעברה יגיעו להגן על תארם.

תאריך: 18/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מרתון בוסטון במהדורה  ה - 115 שלו יצא לדרכו. מרתון בוסטון מושך אליו רבים מרחבי העולם בכל שנה ונחשב לאחד היוקרתיים במרתוני העולם. השנה את מירב תשומת הלב ימשכו שורת רצי העלית שמתאספים בבוסטון כדי לנסות ולהתמודד על הפודיום.

השנה ניתן לומר באופן ברור שעומק ואיכות הרצים הם יוצאים דופן. מעבר למנצחי השנה שעברה, טייבה ארקסו בנשים ורוברט צי'רויוט קיפרונו בגברים שינסו גם השנה לנצח יצטרפו לקרב המרתק ג'פרי מוטאי בעל שיא אישי של 2:04:55 שע' וכן רצים בכירים מרחבי העולם עם שיאים אישים של 2:06 שע'. השיא שייך לקיפרונו ועומד על 2:05:52 שע'.

בשנים האחרונות ריצת הנשים הוכרעה בהפרש של שניות בודדות. בשנה שעברה טייבה ארקסו ניצחה בהפרש של 3 שנ' כשאחריה סיימה טטיאנה פושקרובה. השנה שדה הנשים יכלול לא פחות מ-15 רצות בכירות עם זמן מהיר מ- 2:26:30 שע'. אלופת העבר של מרתון בוסטון דירה טונה ו-4 פעמים מנצחת מרתון בוסטון קטרינה נדרבה יצטרפו השנה אל ארקסו ופושקרבה, מה שמבטיח קרב מעניין בין הנשים. שיא המסלול לנשים לא נשבר מאז 1994 והוא שייך לאוטה פיפיג ועומד על 2:21:45 שע'.

בין השמות האמריקאים הבולטים - רייאן הול שחוזר להתחרות לאחר תקופת מנוחה וכן קארה גואצ'ר שחוזרת אחרי לידת בנה הבכור. דזירה דבילה, האמריקאית המהירה ביותר בשנת 2010 סיימה במקום הרביעי במרתון שיקאגו האחרון ובלייק ראסל  האתלטית האולמיפית תתמודדנה גם כן.

 

 

סגור