היום - מרתון לונדון 2012

| שתף |

ממש ברגעים אלו מרתון לונדון 2012 יוצא לדרכו.

תאריך: 22/04/12, מאת: סיריל אולמן

פריז, רוטרדם ובוסטון מאחורינו. עכשיו הקלפים נטרפים מחדש בעיקר עבור הקנייתים השואפים להיכנס לנבחרת האולמפית. ביום ראשון יתקיים מרתון לונדון שיכלול שדה רצים מהירים ביותר. השאלה, האם בלונדון יצליחו לספק את הסחורה?

 

מארי קייטני ועמנואל מוטאי ינסו להגן על תארם (Victor Sailer/photorun.net)

 

מרתון לונדון נחשב למרתון התחרותי ביותר בעולם. האם לונדון תשמש בפועל במה עליה תיקבע הנבחרת האולימפית של קניה? שישה רצים קנייתים ינסו לזכות בתהילה. עמנואל מוטאי, המנצח משנה שעברה, חוזר להגן על התואר. אליו מצטרפים מרטין לל ופטריק מקאו (שיאן העולם- 2:03:38), שסיימו במקומות השני והשלישי. וילסון קיפסנג, שפיספס את שיאו של מקאו בארבע שניות כשקבע 2:03:42 בפרנקופרט בשנה שעברה, אלוף העולם המכהן (פעמיים ברציפות) אבל קירוי ווינסנט קיפרוטו, סגנו מדייגו, גם הם נמצאים ברשימה.
מולם יתייצבו מספר רצים אתיופים חזקים, אשר על פי המגמה עד כה השנה, עלולים בהחלט לגזול את הניצחון. בראשם עומד טסגאי קבדה, מנצח מרתון לונדון לפני שנתיים ומדליסט הארד במרתון האולימפי בביג'ינג ב-2008 ובאליפות העולם בברלין ב-2009. אליו יצטרפו פייסה לילסה, מדליסט הארד במרתון באליפות העולם בדייגו בקיץ האחרון, באזו וורקו, שלישי בברלין לפני שנתיים עם שיא אישי של 2:05:25 ואברהם צ'רקוס שסיים חמישי במרתון בוסטון בשנה שעברה. מרקוס גנטי, מי שקבע את הזמן החמישי בטיבו השנה ואשר היה אמור לזנק גם כן, הורד מרשימת הרצים לבקשת התאחדות האתלטיקה האתיופית.

 

  • גשר המגדל בלונדון

    Victor Sailer/photorun.net

סגור