היילה גברסילאסי ופטריק מקאו - ראש בראש

| שתף |

שני הרצים הגדולים, היילה גברסילאסי ופטריק מקאו, יפגשו במירוץ Bupa Great Manchester Run במנצ'סטר, בריטניה ב-20 למאי.

תאריך: 10/05/12, מאת: סיריל אולמן

היילה גברסילאסי ניצח במרוץ ה"בופה" לעשרה קילומטרים ארבע פעמים- לראשונה בשנת 2005 ולאחר מכן בשלוש השנים האחרונות. פטריק מקאו, כזכור, שבר את שיא העולם של גברסילאסי במרתון ב-21 שניות כאשר קבע תוצאה של 2:03:38 שעות במרתון ברלין האחרון.

על אף הישגו המדהים, נשאר מקאו מחוץ לנבחרת האולימפית הקנייתית למרתון לאחר שהפסיק את ריצתו במרתון לונדון לפני מספר שבועות בעקבות פציעה קלה. "נסעתי ללונדון בידיעה שמקומי בנבחרת מובטח, ועל כן לא תכננתי לדחוף את עצמי לסף במירוץ", אמר מקאו לאחר היוודע הרכב הנבחרת הסופי.

גברסילאסי לא ייצג את אתיופיה במרתון במהדורה אחרונה מבחינתו של המשחקים האולימפיים, לאחר שסיים רביעי במרתון טוקיו בחודש פברואר בתוצאה של 2:08:17 שעות. אולם חלומו האולימפי טרם הסתיים. ג'וס הרמנס - סוכנו של גברסילאסי, הודיע כי "הקיסר" יתחרה על המסלול בהנגלו, הולנד, למרחק 10,000 מטרים ב-27 למאי. גברסילאסי, הידוע בכינויו "מר הנגלו", קבע ארבעה שיאי עולם למרחקים בין 3000-10,000 מטרים על המסלול המהיר. באם יסיים באחד משני המקומות הראשונים, יזכה לראות את הטבעות האולימפיות מתנוססות פעם נוספת, אחת ואחרונה, מעל לראשו בקיץ הקרוב.

 

 

  • היילה ומקאו במפגש האחרון שלהם על המסלול בברלין 2011

    Victah Sailer / photorun.net

סגור