היילה גברסילאסי נפצע

| שתף |

היילה נפל ונחבל בשתי רגליו בזמן שהתאמן באתיופיה. בעקבות כך לא ירוץ במרתון טוקיו ביום ראשון ולגבי השתתפותו בחצי מרתון וינה - עדין קשה לדעת

תאריך: 25/02/11, מאת: מערכת עולם הריצה

"אני מאד מאוכזב כיוון שהרגשתי טוב באימונים והייתי מוכן להראות משהו מיוחד שוב" אמר אתמול (חמישי) שיאן העולם לעיתונאים. "בעת אימון בשטחים הפתוחים שמחוץ לאדיס אבבה נפל היילה וברך אחת נחתה על סלע. הוא המשיך לרוץ וכך נוצר לחץ על רגלו השנייה. "כך נוצרה פציעה ברגלו השנייה", מסרה אתמול  מרלן רנינגס אשת יחסי הציבור מטעם היילה גברסילאסי.

במרתון ניו-יורק האחרון פרש היילה בשל פציעה בברך. מאז החליט להתרכז באימונים לקראת המרתון האולימפי בלונדון 2012. רננינגס מסרה כי כרגע לא ברור אם יוכל לרוץ בחצי מרתון וינה, "אנו חייבים לחכות ולראות כמה מהר הוא יחלים", אמרה, "זה הולך להיות צפוך, לוקח בין 4-6 שבועות להחלים מפציעה".

היילה גברסילאסי זכה בשתי מדליות זהב אולימפיות ו-4 תארי אליפות עולם בריצת 10000 מ'. הוא מחזיק בשיא העולם בריצת מרתון שקבע בברלין 2008 2:03:59 שע'. בביג'ינג 2008 ויתר היילה על השתתפות במרתון מחשש שזיהום האוויר ישפיע על בריאותו ולכן רץ בריצת 10000 מ' וסיים שישי.

מרתון טוקיו שייערך ביום ראשון היה אמור להיות המירוץ הגדול מאז חזרתו מהפציעה.

סגור