היילה גברסליאסי יכתיב קצב במרתון לונדון 2014

| שתף |

מרתון לונדון הקרוב יכלול את רצי המרתון המהירים בעולם, אך מי שינסה להוביל אותם לשיא עולם הוא לא אחר מאגדת הריצה היילה גברסליאסי.

תאריך: 19/02/14, מאת: SPORTWEB

היילה גברסליאסי יכתיב קצב עבור הרצים הבכירים שינסו לשבור את שיא העולם במרתון לונדון -13 באפריל. ממטה מרתון לונדון נמסר כי גברסליאסי יוביל את הרצים הבכירים (בינהם מוחמד פארח שירוץ מרתון בכורה) עד הקילומטר ה-30. 

בין הרצים הבכירים ישתתפו שיאן העולם, הקנייתי ווילסון קיפסאנג שקבע את שיאו במרתון ברלין האחרון, זמן של 2:03.23 שע'. "אנו שמחים להודיע שהיילה גברסליאסי הסכים לשמש כמכתיב קצב במרתון לונדון השנה. היילה הוא אייקון של הריצה למרחקים, הוא שבר 27 שיאי עולם על המסלול ובכביש במהלך הקריירה המדהימה שלו, ולכן, אנחנו לא יכולים לחשוב על מישהו מתאים יותר שיוביל את הרצים לשיא עולם", אמר מנהל המרוץ. "כולם יודעים כמה קשה זה יהיה לשבור את שיא העולם על המסלול בלונדון, ביחוד עם שדה רצים כל-כך תחרותי, אבל עם היילה שיכתיב את הקצב ועם ארבעה מהרצים המהירים בעולם, יש אפשרות שנראה משהו מיוחד", הוסיף.

מי שיזנקו למרתון לונדון היוקרתי יהיו אלוף השנה שעברה טסגיה קבדה מאתיופיה, האלוף האולמפי ואלוף העולם מאוגנדה סטפן קיפרוטיץ, ומי שמחזיק בשיא המסלול הקנייתי עמנואל מוטאי. אליהם יצטרף האלוף הטרי של מרתון דובאי בן ה-18 בלבד, טסגיה מקונן, שקבע 2:04:32 שע'.

עבור היילה גברסליאסי, שניצח כבר בשתי אולימפיאדות וארבע אליפויות עולם בריצת 10,000 מ', ופעמיים שבר את שיא העולם במרתון, תהיה זו הפעם הראשונה שלו כמכתיב קצב. היילה מכיר טוב את המסלול כיוון שהתחרה בו בעבר שלוש פעמים. ב-2002 הוא סיים במרתון לונדון במקום השלישי, בעוד חאליד קאנוצ'י המרוקאי ניצח באותו היום וקבע שיא עולם של 2:05.38 שע'. זו היתה הפעם האחרונה שנקבע בבירה הבריטית שיא עולם.

על מנת להוביל את הרצים לשיא עולם יצטרך היילה לעבור את חצי המרחק בזמן של בערך 60:01.30 דק' ולעבור בנקודת ה-30 ק"מ בזמן של 1:28 שע'.

 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור