היילה ורדקליף - ראש בראש

| שתף |

פולה רדקליף והיילה גברסליאסי ישתתפו במרוץ מרדף מיוחד שאורגן במסגרת ארועי מרתון וינה 2012. אם פולה תוזנק לפני היילה, האם יוכל להשיג אותה? נחכה ונראה.

תאריך: 15/03/12, מאת: SPORTWEB

היילה גברסליאסי יחזור למרתון וינה ב-15 באפריל כפי שבשנה שעברה השתתף בריצת חצי המרתון המוזנקת במקביל לריצת המרתון. גם בשנה שעברה התקיימה "ריצת מרדף" אולם הפעם היילה יתמודד מול אישה - פולה רדקליף, שעאנית העולם בריצת מרתון. רדקליף תוזנק לפני היילה והיילה ינסה להשיג אותה.

"אנחנו מאד נרגשים מכך שאנו יכולים לספק לקהל הצופים שלנו מרוץ שרק אפשר לחלום עליו. היילה רץ נגד פולה- שני אנשים בעלי השראה ואולי שני הרצים הטובים בכל הזמנים. זה משהו מיוחד בעולם ריצות הכביש", אמר וולפגאנג קונארד, מנהל מרתון וינה. במרוץ אותו הוא מארגן יקחו חלק כ-33 אלף רצים. המרוץ הינו בעל אות הזהב של התאחדות האתלטיקה העולמית.

ב-2011 השתתף היילה בריצת חצי המרתון וקבע שיא מסלול של 60:18 דק'. הוא גם ניצח בריצת המרדף שהתקיימה בין רצי העילית שזינקו לפניו במספר דקות. לאחר קבלת הפנים החמה שקיבל בבירה האוסטרית שם נפגש עם נשיא המדינה ואנשי ציבור נוספים וכן קבלת פנים חמה מהצופים לאורך המסלול, הוא הבטיח לחזור לוינה.

לאחר תוצאתו המאכזבת של היילה במרתון טוקיו האחרון, שם סיים רביעי בזמן של 2:08.17 שע', לא מספיק מהר בשביל קריטריון אולמפי, היה ספק לגבי השתתפותו של היילה במרתון וינה. למרות זאת, החליט היילה לדבוק בתוכנית ולהגיע לאוסטריה.

ממטה מרתון וינה נמסר כי שני כוכבי הריצה הביעו התלהבות להצעת מרוץ המרדף ומיד אישרו את הגעתם. זמן הזינוק של רדקליף יקבע בסמוך למועד המרוץ, והיא תוזנק לבדה. היילה ושאר הרצים "ירדפו" אחריה וינסו להשיגה עד הסיום בכיכר המפורסמת " ווינר הלדן", הנקראת גם "כיכר הגיבורים". 

  • פולה רדקליף והיילה גברסליאסי

    Victor Sailer/photorun.net

סגור