היילה יתחרה בבירמינגהאם

| שתף |

שבועות אחדים לאחר אכזבתו של היילה גברסליאסי במרתון ברלין, שיאן העולם לשעבר יתחרה בחצי מרתון בירמינגהאם ב-23 באוקטובר

תאריך: 16/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

היילה גברסליאסי שאיבד את שיא העולם שלו לפטריק מקאו במרתון ברלין האחרון, נחוש להשיג קריטריון על מנת שיוכל לייצג את ארצו במשחקים האוליפיים בלונדון 2012.

במהלך הקריירה המרהיבה שלו, זכה היילה בשתי מדליות זהב אולמפיות בריצת 10,000 מ', ארבעה תארי אליפות עולם וקבע 26 שיאי עולם במרחקים 2000 מ' ועד מרתון.

הכוכב האפריקאי אינו זר גם בבירניגהאם כיוון ששם הוא שבר את שיא העולם בריצות 2000, 2 מייל ו- 5000 מ' על המסלול. אולם הפעם במירוץ הכביש שבו ישתתף לראשונה בעיר השנייה בגודלה בבריטניה, היילה ינסה לשבור את שיא המסלול ששייך לזרסנאי טדסה העומד על 59:35 דק'. זהו הזמן המהיר ביותר שנקבע על ידי זר על אדמת בריטניה במסלול מאושר.

"להביא את הרץ הגדול בכל הזמנים, היילה גברסליאסי, לאחת הערים הגדולות בבריטניה זה פנטסטי", אמר ברנרד פוסטר, אחד ממרגני המירוץ. "זו הזדמנות לכל אחד לקחת חלק בריצה יחד איתו, ואני יודע מהפופולריות שלו בעבר שקהל גדול יבוא לתמוך בו ובכל המתחרים. באופן אישי אני מצפה בקוצר רוח לראות את היילה בבירמינגהאם".

גברסליאסי כבר לקח חלק בעבר במירוצים מסדרת ה" BUPA Great Run". הוא ניצח  במירוץ BUPA במנצ'סטר בארבע הזדמנויות שונות ובשנה שעברה ניצח ב "Great North Run".

"עכשיו הוא יתחרה במרחק חצי מרתון שהחזיק בעבר בשיא העולם למרחק זה, ואני בטוח שהוא ישאף להשיג משהו גדול", הוסיף פוסטר.

סגור