היכן יתקיימו המשחקים האולימפיים בשנת 2020 ?

| שתף |

עיתון איטלקי פירסם כי איטליה לא תתמודד על אירוח המשחקים בבירה האיטלקית בשנת 2020. חמש מדינות נשארו במירוץ ויגישו היום את הצעותיהן לועד האולימפי העולמי.

תאריך: 15/02/12, מאת: SPORTWEB

בידיעה שהתפרסמה בעיתון האיטלקי פורסם כי ראש ממשלת איטליה הודיע כי לאחר בחינת העלויות הכלכליות של אירוח המשחקים האולמפיים ברומא בשנת 2020, איטליה לא תוכל לשאת בהוצאות. ראש ממשלת איטליה צפוי להיפגש עם הוועד האולימפי כדי לאשר ידיעה זו.

היום (רביעי) זהו היום האחרון שבו יכולות המדינות להגיש את הצעותיהן לאירוח המשחקים ולאחר מכן הוועד האולימפי העולמי ידון בעניינן. נראה כי יו"ר הועד האולמפי יהיה מאוכזב בעקבות חסרון מועמדותה שלרומא כיוון שבכך הצטמצמו המדינות המועמדות ל-5 בלבד: בוקה (אזרבייג'ן), דוחה (קטר), איסטנבול (תורכיה), טוקיו (יפן), מדריד (ספרד).

גורמים מדיניים מסרו בהודעה לתקשורת כי: "יוון נמצאת שם כדוגמה להשפעתם האסונית של המשחקים האולמפיים על הכלכלה המדינית". למען הידע, התקציב של המשחקים האולמפיים בלונדון עמד על 14.75 ביליון דולרים. על פי גורמים ממשלתים באיטליה נבדק כי על מנת להכין את התשתיות ברומא לאירוח המשחקים יצטרכו תקציב גבוה בהרבה מזה שהושקע בבירה הבריטית. 

  • © dmitrykuoma - Fotolia.com

סגור