הישג נוסף למלחמה בסמים בספורט

| שתף |

ימים ספורים לפני טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים נתפסו מספר רצים קנייתים בשימוש בחומרים אסורים.

תאריך: 26/07/12, מאת: סיריל אולמן

שלושה רצים קנייתים נתפסו במהלך השבוע האחרון בשימוש במשפרי ביצועים. מתיו קיסוריו, המחזיק בזמן השלישי בטיבו אי-פעם בחצי-מרתון (58:46, ס.א) ומי שסיים במקום הרביעי באליפות העולם במרוצי-שדה בשנה שעברה נתפס בשימוש בסטרואידים אנאבוליים. בגופה של ג'מימה סומגונג שסיימה במקום השני במרתון בוסטון האחרון, נמצאו שאריות של קורטיזון ומנצחת מרתון המבורג- ראאל קיארה, נתפסה עם נאנדרולון, המשמש בין היתר להקלה על כאבי שרירים וזירוז תהליכי התאוששות בשריר.


 ג'מימה סומגונג במרתון בוסטון /VIctah sailer photorun.net

ההסברים (או שמה, התרוצים) כבר באוויר- קיסוריו וקיארה קיבלו תרופות נגד שפעת מאותו הרופא בעיר אלדורט ואילו סומגונג סבלה מפציעה בירך וטופלה בקליניקה איטלקית. שלושת המקרים יבחנו בקפידה, אולם נראה כי למקרה של סומגונג קיימים תקדימים היכולים להקל את גזר הדין. האח קולם או'קונול, אביו הרוחני של תחום הריצה בקניה, טוען שקיים במדינה חוסר מודעות עצום לתופעת הסימום. "זוהי הוכחה שרוב האתלטים והמאמנים בקניה לא בקיאים בתחום משפרי הביצועים ואילו חומרים מותרים ואסורים לשימוש", אמר.

מאמנם של שלושת הרצים, האיטלקי קלאודיו בררדלי, הגיב בהלם לפרשה. "אני לא מבין כיצד אתלט ברמות הגבוהות ביותר (קיסוריו, ס.א) נתפס עם סטרואידים. הוא צפוי לקבל השעיה של שנתיים". אולם המקרה של סומגונג שונה מן השניים האחרים. הרצה טופלה בזריקות קורטיזון לפני מרתון בוסטון, על מנת להקל על דלקת במפרק הירך ממנה סבלה. קורטיזון הינו חומר המאושר לשימוש רפואי ואתלטים רבים מבצעים בו שימוש על מנת להקל תסמינים דלקתיים. "המסמכים הרלוונטיים נמצאים בידינו ואנו מחכים להחלטה הסופית של איגוד האתלטיקה העולמי", הוסיף. 

 

  • קיסוריו במרתון בוסטון

    VIctah sailer / photorun.net

סגור