הישראלים באליפות אירופה עד גיל 22

| שתף |

מבין שמונה האתלטית שייצגו את ישראל באליפות אירופה עד גיל 22, לאחד סיכוי אף להילחם על מדליה, ולשאר המטרה העיקרית תהיה לחימה נגד מגבלות גופם, במטרה לשפר את שיאם האישי

תאריך: 09/07/15, מאת: SPORTWEB

שמונה אתלטים ייצגו את ישראל באליפות אירופה עד גיל 22 (או מתחת לגיל 23) שמתחילה היום (חמישי) בטאלין, בירת אסטוניה. המשלחת הישראלית שנחתה בטאלין שלשום וערכה מספר אימונים באצטדיון התחרות, כוללת את אלכסנדרה לוקשין ממכבי חיפה (400 משוכות), אמרי פרסיאדו ממכבי ת"א (100 ו-200 מ'), אקויה דרסך ודמקה טשאלה מאורן השרון (10,000 מ'), מאור סגד מכיוונים ב"ש (400 משוכות), דמיטרי קרויטר ממכבי ת"א (קפיצה לגובה), איתמר באסטקר ממכבי ת"א (קפיצה במוט) ואלן פרבר ממכבי ת"א (הטלת כידון). כזכור, ב-2013, בטמפרה שבפינלנד, ישראל יוצגה ע"י 14 אתלטים, הרבה בזכות ההשתתפות בשתי ריצות השליחים לגברים. ימר גטהון ממכבי ת"א השיג, אז, את ההישג המשמעותי ביותר כשסיים במקום השביעי בגמר ל-1500 מ'. בגמר הנוסף בו הוצג הדגל הישראלי, אנסטסיה מוצ'קייב מכיוונים ב"ש סיימה במקום ה-12 בהדיפת כדור ברזל.

המטרה המוצהרת של האתלטים הישראלים שיצאו לתחרות היא ניסיון לשפר את השיא האישי. קשה ליצור תחזית על-פי רשימת הכניסות הסופית שפרסמה ההתאחדות האירופית, שכן השיאים האישיים ותוצאות השנה שפורסמו לצד האתלטים המשתתפים, אינם מעודכנים לחלוטין.

אמרי פרסיאדו יהיה ראשון הישראלים להיכנס למעגל התחרויות היום (וגם הישראלי היחיד שיופיע בהצגת הבוקר) כשיתייצב בקו הזינוק לריצת המוקדמות ב-100 מ' במקצה השלישי (10:24), בו הוגרל בשביל 1. תוצאת השנה ושיאו של פרסיאדו מדרגים אותו רביעי מבין שמונה הרצים. ארבעת הראשונים מכל מקצה יעלו לסיבוב הבא, אליהם יצטרפו ארבעת המפסידים המהירים ביותר. פרסיאדו יהיה חייב לרוץ סביב שיאו האישי על מנת לעמוד ביעד זה. שיאו האישי הוא גם תוצאת השנה שלו, מדרגת את אלוף ישראל במקום ה-17 במשותף עם מרקוס לואולר מאירלנד. המטרה הראשונה של פרסיאדו תהיה לשפר את שיאו האישי, ויחד עם זאת להתייצב בקו הזינוק גם בהצגת הערב הראשון, בשעה 19:40, במקצה חצי הגמר.
אם היום הראשון לא היה מספיק מתיש, בצהריי היום השני יתייצב פרסיאדו לסיבוב הראשון בריצה למרחק הכפול, בה הוא מדורג 14 מבין 22 הרצים.

איתמר באסטקר יהיה הראשון להופיע בהצגת אחר הצהריים, כשיהיה הקופץ הראשון בקבוצה ב' במוקדמות. גובה העלייה האוטומטי לגמר הנו 5.40 מ' – 20 ס"מ גבוה משיאו של הישראלי שחווה עונה מצוינת, אולם במבחן האחרון לתחרות, באליפות ישראל, לא הצליח. לשני קופצים בלבד תוצאה פחות טובה מזו של באסטקר, ועוד ארבעה קופצים שקבעו השנה שיא אישי זהה לשלו.

עוד בטרם תסתיים התחרות של באסטקר, יעלה ויקפוץ דמיטרי קרויטר במוקדמות הקפיצה לגובה. גם קרויטר, בדומה לבאסטקר, יהיה ראשון הקופצים בקבוצה השנייה שתכלול 13 קופצים שינסו לעבור 2.21 מ' על מנת לעלות באופן אוטומטי לגמר. אין ספק שקרויטר שקבע תוצאה זהה באליפות ישראל, יוכל לעלות לגמר אם יחזור על ההישג, גם מבלי להתחשב בהישגים של יריביו, ביניהם שלושה בעלי הישגים עונתיים טובים משלו, ואחד זהה לשלו.

הישראלי עם השיא האישי ותוצאת השנה הטובה ביותר ביחס ליריביו הוא דמקה טשאלה מאורן השרון שמדורג בכל רשימה שהיא בקטגוריית הגיל הזו במקום השלישי באירופה. עלי קאיה מטורקיה מדורג ראשון עם 27:24.09 דק' הוא שיאן הלאומי והשיאן האירופי לגילאי 22. מרק סקוט הבריטי מדורג שני עם 28:30.33 דק' כשכל התוצאות הללו נקבעו השנה. אלא שהניסיון מלמד אותנו שהרצים הישראלים הבלתי מנוסים על הבמות הבינלאומיות "נופלים" בריצות הטקטיות מול יריביהם המנוסים יותר בריצות מסוג זה. אין ספק שלו טשאלה יהיה קרוב לשיאו האישי, יש לו סיכוי לגעת אפילו במדליה, אבל כזכור, הכל תלוי בטקטיקה יותר מבשיא האישי. אין ספק שקאיה הטורקי יכול להכתיב קצב כרצונו, ולקראת הסוף לפתוח מבערים ולהותיר את אלו שנסחפו לריצה טקטית למלחמה שתוצאותיה תלויים יותר ביכולות סיום הריצה. לגבי הרץ הישראלי השני במקצוע זה – אקויה דרסך מאורן השרון – תוצאתו מדרגת אותו בין האחרונים בריצה, וכל שיפור שיאו האישי יכול לגרום לו להפתיע.

ביום שישי יהיו אלו רצי ה-400 מ' משוכות שיתחילו את היום עבור הישראלים. המשימה של אלכסנדרה לוקשין תהיה לשפר את שיאה האישי, ואולי לראשונה בקריירה, לרדת מגבול הדקה, אם כי הדבר יהיה קשה. כאתלטית בעלת התוצאה האיטית ביותר מבין כל הרצות, סביר להניח ששיא אישי יהיה בהחלט הישג משמעותית, יביא את האחות הצעירה לבית לוקשין לאן שיביא. גם בגברים המצב דומה מאוד, וגם כאן המטרה של סגד תהיה לשפר את שיאו האישי ולרדת לראשונה בחייו מגבול ה-52.00 שנ'.

האתלט הישראלי האחרון שייכנס למעגל התחרויות יהיה מטיל הכידון אלן פרבר שיתייצב לתחרות המוקדמות שלו בשבת. עדיין לא ברור לאיזו קבוצה הוא יוגרל, אולם בכל מקרה תוצאת השנה שלו שהיא גם שיאו האישי, מדרגת אותו במקום ה-20 מ-24 המטילים בתחרות.

אם כן, לאור התוצאות של הישראלים ושל יריביהם, אין ספק ששיפור שיאים אישיים ע"י מרבית חברי המשלחת יכתיר את האליפות הזו כהצלחה למשלחת הישראלית.

לו"ז הופעות הישראלים בטאלין
יום חמישי, 9.7

שעה

מקצוע

סיבוב

אתלט/ית

10:10

100 מ' גברים

1

אמרי פרסיאדו

16:05

קפיצה במוט גברים

מוק'

איתמר באסטקר

18:00

קפיצה לגובה גברים

מוק'

דמיטרי קרויטר

18:30

10,000 מ' גברים

גמר

דמקה טשאלה ואקויה דרסך

19:40

100 מ' גברים

חצי גמר

פרסיאדו *

* אם יעלה לסיבוב הזה
 

יום שישי, 10.7
שעה מקצוע סיבוב אתלט/ית

שעה

מקצוע

סיבוב

אתלט/ית

12:40

400 מש' נשים

1

אלכסנדרה לוקשין

13:10

400 מש' גברים

1

מאור סגד

17:10

200 מ' גברים

1

אמרי פרסיאדו

20:50

100 מ' גברים

גמר

פרסיאדו *

 

* אם יגיע לגמר

שבת, 11.7
שעה מקצוע סיבוב אתלט/ית

שעה

מקצוע

סיבוב

אתלט/ית

12:45

כידון גברים

מוק', קב' א'

אלן פרבר **

14:00

כידון גברים

מוק' קב' ב'

אלן פרבר **

16:00

400 מש' נשים

חצי גמר

אלכסנדרה לוקשין *

16:20

400 מש' גברים

חצי גמר

מאור סגד *

17:00

200 מ' גברים

חצי גמר

אמרי פרסיאדו *

18:03

מוט גברים

גמר

איתמר באסטקר *

18:51

גובה גברים

גמר

דמיטרי קרויטר *

20:50

200 מ' גברים

גמר

אמרי פרסיאדו *

 

* אם י/תעלה לסיבוב הזה
** עדיין לא ידוע לאיזו משתי הקבוצות יוגרל
 

  • צילום: יח"צ, איגוד האתלטיקה

סגור