הישראלים באליפות העולם

| שתף |

חמישה אתלטים ישראלים היו צריכים לייצג את ישראל באליפות העולם בדאגו. עקב פציעתה של אירינה לנסקי המשלחת מרכיבה ארבעה אתלטים בלבד. על הסיכויים והסיכונים בכתבה זו.

תאריך: 23/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

רצת המשוכות אירינה לנסקי נפצעה לפני מספר שבועות בשריר הירך האחורי אך טרם הצליחה להחלים ולחזור לכושר. ארבעה אתלטים כבר עושים דרכם לכפר האתלטים בדאגו, שלושה קופצים ומרתוניסט אחד.

זוהר זמירו - ריצת מרתון

זוהר זמירו בן ה- 34 עשה את הלא יאומן בריצת מרתון אדירה במרתון רוטרדם האחרון. הוא קבע ברוטרדם תוצאה של 2:14.28 שע' , תוצאה מהירה ב-32 שניות מקריטריון A למשחקים האולמפיים בלונדון. הוא גם היחיד שהבטיח את מקומו במשחקים. זמירו בכך השאיר הרחק מאחוריו את רצי המרתון הישראלים וכל שעליו לעשות השנה הוא להתכונן להופעתו בלונדון. לגבי אליפות העולם, הוא מבחינתו מקווה לעשות את הטוב ביותר ושואף לסיים בחציון העליון של הרצים.
המרתון יוזנק ב-4 לספטמבר ויחתום את אליפות העולם.

אם מסתכלים על רשימת המשתתפים של רצי המרתון ועל תוצאותיהם הטובות ביותר שהשיג השנה כל אחד מהם לזמירו מחכה משימה לא קלה. מה גם שמזג האוויר בדאגו בתקופה זו לא אידיאלי לריצת מרתון. רצי המרתון הבולטים (כולל שיאן העולם) לא ישתתפו באליפות העולם על מנת להתחרות באחד ממרתוני הסתיו. זאת בשביל לקבוע תוצאות טובות יותר בתנאים טובים יותר וקריטריון למשחקים האולמפיים.
 

דניאל פרנקל - קפיצה לגובה

דניאל פרנקל, מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה לגובה, שיא של 1.94 מטר באולם ו-1.92 מטר באצטדיון. בקיץ שעבר הצליחה דניאל להעפיל לגמר אליפות אירופה בברצלונה והשנה סיימה רביעית באליפות אירופה באולם, שם גם שיפרה את השיא הישראלי. בשבועיים האחרונים דניאל לא הראתה כושר טוב, אך היא מבחינתה טוענת שהיא תמיד מגיעה לשיא בתחרויות גדולות. במשחקי האוניברסיטה בשבוע שעבר עברה 1.80 מ' תוך כדי חימום ו- 1.75 מ' בתחרות, תוצאה נדירה מבחינתה. זאת בנוסף לכך שהיא סובלת בימים האחרונים מכאבים בקרסול ובשל כך החמיצה מספר אימונים. אם נסתכל על רשימת המשתתפות בקפיצה לגובה, דניאל צריכה לשאוף גבוה מאד. יחד איתה עם גובה של 1.94 מדורגת עוד נשים ספורות, בעוד בראש הרשימה נמצאת הצמרת העולמית - 1.96 מ' עד ה-2.07 של אנה צ'יצ'רובה.
על דניאל להתברג בין 16 הראשונות באליפות ובתנאי שזה חציון עליון (כלומר שיהיו לפחות 32 משתתפות). במידה ויהיו פחות מ-32 משתתפות עליה להתברג בחציון עליון בהתאמה. במידה ויהיו מעל 32 משתתפות, עדיין עליה להיות בין 16 הראשונות. 
באליפות העולם צפויות להשתתף מעל 40 קופצות.
אם תצליח להתברג, יחד עם קריטריון B העומד על 1.92 מ', תשיג את כרטיס הכניסה ללונדון. במידה ומעיין פורמן תקפוץ 1.95 מ' במהלך העונה יהיה על דניאל לקפוץ גם 1.95 מ'.
המוקדמות יתחילו ב-1 לספטמבר. הגמר יתקיים ב-3 בספטמבר.
 

דימה קרויטר - קפיצה לגובה

דימה קרויטר, מגיע לאליפות העולם לאחר שהוכיח עצמו כשיאן הקדטים וכאלוף אולימפי לקדטים בקפיצה לגובה. קרויטר בן ה-18 קבע את שיאו האישי בחורף השנה (2.28 מ') אך מאז סבל ממספר פציעות לא הצליח לקפוץ מעבר ל 2.20 מ'. לאחרונה סבל מפציעה בגיד אכילס שעדיין לא עברה לגמרי. זוהי השתתפות חשובה מבחינת צבירת נסיון לקרויטר בתחרות בשדה הבוגרים אבל גם לו כנראה יהיה קשה לעמוד בדרישות הגבוהות. הצלחה מבחינתו תהיה אם יעבור גובה של 2.20, וקריטריון אולמפי יוענק לו אם יעבור 2.31 מ'. גם כאן מבט מהיר ברשימת המשתתפים מסנוור את העיניים עם קפיצות הרבה יותר גבוהות מ- 2.35 מ' ועד 2.38 מ' של איוון אוקוב.

המוקדמות יפתחו ב-30 באוגוסט, הגמר ב- 1 לספטמבר.
 

ג'יליאן שוורץ - קפיצת מוט

ג'יליאן שוורץ, הגיעה אלינו מארה"ב והיא מחזיקה בשיא של 4.61 מטר באצטדיון פתוח אותו קבעה ב-2006 ו-4.72 מטר באולם (2008). השנה הצליחה לקפוץ לגובה של 4.50 מטר. את התוצאה הזו קבעה שוורץ יום אחד לפני חלון הזמנים  לקביעת הקריטריון האולימפי ולכן היא תצטרך לחזור על גובה זה ואף לעבור אותו.  גם שוורץ סבלה מפציעה בחודשים האחרונים וגם במקרה שלה אין לדעת למה לצפות. מטרתה של שוורץ ברורה והיא תנסה להשיג קריטריון אולמפי וגם היא תסתפק בלסיים בחציון העליון של הקופצות באליפות.
המוקדמות יחלו ב-28 באוגוסט. גמר יתקיים ב-30 באוגוסט.

 

לרשימת המשתתפים באליפות העולם לפי מקצוע

לערוץ עדכונים חיים

 

סגור