הישראלים במרתון רוטרדם 2011

| שתף |

היילה סטאין, זוהר זמירו ו-וובה בריהון ימריאו ביום שישי לרוטרדם שבהולנד, שם ינסו לקבוע ביום ראשון את הקריטריון לאליפות העולם בקוריאה.

תאריך: 06/04/11, מאת: אורן בוקשטיין

שלושת רצי המרתון הבכירים של ישראל, סטאין אלוף ישראל, סגנו זמירו ובריהון שסיים שלישי חזרו אתמול ממחנה אימונים בן 40 יום באתיופיה. זמירו התאמן יחד עם חניכיו מוגס טסמה וגירמה אמרה באנטוטו שמחוץ לאדיס אבבה הבירה. "היה לי מחנה מצוין לקראת המרתון. אני מרגיש מוכן פיזית ומנטלית", מספר זמירו שהיה פוגש מדי פעם בריצות האימון בערב את סטאין ובריהון שהתאמנו במחנה סמוך בנפרד.

עבור הישראלים הבכירים תהיה זו הפעם הראשונה בה יתחרו במרתון רוטרדם. זמירו מסביר את הבחירה של רוטרדם על פני פאריז "בגלל שהמסלול שם שטוח יותר והתוצאות שהושגו בו במהלך השנים ע"י רצים אחרים היו טובות מאלו של פאריז".
המרתוניסטים שהשתתפו כבר במרתון פאריז מפרטים, בין היתר, בהעדפה שלהם את רוטרדם בגלל ריצה של כ-2 ק"מ מתחת לגשר הידוע 'לשימצה' בפאריז שגורם לכולם לרדת בקצב.
למרות שהם יהיו שלושה, "כל אחד", מדגיש זמירו "עם הקצב שלו. אעבוד רק עם עצמי ולא אגרר אחרי אף אחד. אני יודע למה אני מסוגל. יש לי מאמן שינחה אותי כיצד לרוץ, אבל ברור שחייבים גם להעז, אחרת קשה לי להאמין שניתן לקבוע את הקריטריון בלי מעט תעוזה. התחרות שלי היא לא מול היילה ולא מול בריהון, אלא מול השעון בלבד".
גם השלושה האלו, כמו וודג' שיתחרה במקביל אליהם בפאריז, מודעים לחשיבות של השגת הקריטריון במרתון הזה. זמירו מוסיף, "ברור שמי שלא יקבע את הקריטריון ביום ראשון, לא יהיה בקוריאה". מנגד, הרץ מהפועל אתלטי אורן השרון מוכן כמעט להתחייב: "גם אם לא אעשה עכשיו את הקריטריון, קרוב לוודאי שאעשה אפילו 2:14 שע' כדי לקבוע את קריטריון A למשחקים האולימפיים. בשורה התחתונה", הוא מסכם, "אני מקווה שכולנו נעשה את הקריטריון כי כולנו עבדנו קשה מאוד כדי להשיגו".
 

סגור