הישראלים בתחרויות סבולת בעולם

| שתף |

מדי פעם אנו נתקלים ברצים או רוכבים שמחפשים אתגרים מעניינים מעבר לים. השבוע מתקיימות מספר תחרויות סבולת והישראלים נוכחים. הלכנו לבדוק...

תאריך: 24/06/13, מאת: SPORTWEB

"טראנס אלפ" - אופנים
"הטראנס אלפ" הינו אחד מאירועי הרכיבה הגדולים והקשים בעולם לספורטאים חובבים. רוכבים חובבים רבים מרחבי העולם מנסים להתקבל אליו מדי שנה אולם עקב הגבלת מכסת המשתתפים רבים נותרים בחוץ. המסע נמשך  שבוע כאשר הזינוק הוא מהאלפים הגרמניים, והמרחק הוא כ- 900 ק"מ שחלקם באזורים עם מזג אוויר חורפי ובסך הכל כ- 18,000 מטר של טיפוס מצטבר לפסגות האלפים האוסטרים. המסלול כמובן יכלול גם ירידות מהירות ואף מסוכנות בשל תנאי מזג האוויר. המסע יסתיים לא רחוק מאגם גארדה באיטליה למרגלות האלפים האיטלקים.

במסע משתתפים השנה כ-70 רוכבים ורוכבות מישראל מהקבוצות: הקבוצה של הראל נחמני, קבוצת "500 וואט", "רוכבי הדרום" ועוד מספר רוכבים עצמאיים. ביום הראשון של המסע נהרג רוכב גרמני בעקבות מזג אוויר סוער שאיבד שליטה על אופניו, עף הצידה ונתקע בעץ. למשלחת הישראלית שלום וצוות ספורטווב ימשיך לעקוב...

zugspitz-ultratrail - מאה ק"מ בגרמניה 

בשבוע שעבר הבאנו את החלק הראשון בסיפור של רומן ספיבק, הישראלי הראשון שעומד להשתתף במרוץ אולטרה מרתון בגרמניה. 100 ק"מ בפסגות הגבוהות ביותר בגרמניה כ-5500 מ' של טיפוס מצטבר, בוץ, מעברים מושלגים ושיפועים בוגדניים לצד נוף עוצר נשימה. 700 משתתפים נרשמו ל- Zugspitz-Ultratrail השנה. כמות מכובדת אפילו בקנה מידה אירופאי. המירוץ מתקיים במתכונת הקיימת זו השנה הרביעית. ספיבק השלים את המרוץ  בזמן של 19 שע' והשיג את 3 הנקודות הנחשקות עבור השתתפות באולטרה "מון בלאן" היוקרתי. לאחר שינחת בארץ ויתאושש יעלה כאן לאתר את החלק השני לסיפור שיכלול את החוויות מהמסע המטורף. כל הכבוד רומן!


צילום: שי חזן


הטיפוס לאולימפוס - 30/6/2013

בשבת הקרובה ישתתף בתחרות המאתגרת ביוון אבידב ליברמן. אולימפוס הוא ההר הגבוה ביוון, 2917 מטרים גובהו, ובמיתולוגיה היוונית האולימפוס הוא מקום משכנם של האלים האולימפיים. אבידב ליברמן הינו רץ ותיק ובמקצועו מומחה באורטופדיה ובכירורגיה של כף היד. בין ניתוח לניתוח הספיק אבידב לספר למערכת ספורטווב: "היה נראה לי אתגר נחמד, שאני חושב שעדין ישראלים לא ניסו אותו". במבט על גרף הגבהים צפוי לליברמן טיפוס לא פשוט של כמעט 2700 מ' של טיפוס ובסך הכל כמעט 50 ק"מ של ריצה. את האימונים למרוץ הוא ניסה לדמות עד כמה שאפשר "אך היה קשה לבצע מודל זהה", הוא מסביר. קצת על האימונים שהוא עשה: ריצה מהכנרת לצפת, ריצה מאזור המלונות בים המלח עד ערד ועוד ריצות בהרי יהודה, נס הרים, יער עמינדב ועוד. "אני מרגיש שאני לפני חוויה, כמו שמרגישים לפני מרתון ראשון..." אנחנו כמובן נמשיך לעקוב.
 


אבידב על הפודיום במרוץ כוכב יאיר / צילום: ליליאן ביטון

 

 

  • © benuch - Fotolia.com

סגור