הישראלים הבכירים במרתון רוטרדם

| שתף |

שלושה ישראלים ינסו לקבוע ביום ראשון ברוטרדם את הקריטריון האולימפי בריצת מרתון

תאריך: 13/04/12, מאת: אורן בוקשטיין

גזצ'או יוסף, וובה בריהון והיילה סטאין ישתתפו ביום ראשון במרתון רוטרדם בניסיון לקבוע את הקריטריון האולימפי (2:15). עבור השלושה תהיה זו ההזדמנות האחרונה לקביעת הקריטריון למשחקי לונדון. כזכור, מרתון רוטרדם האיר פניו בשנה שעברה לזוהר זימרו שקבע 2:14:28 ש' והשיג את הקריטריון הדרוש. גם השנה, בחרו שלושת רצי המרתון הבכירים שטרם השיגו את הקריטריון את רוטרדם כיעד המועדף להשגת המטרה. לרץ שישיג את הקריטריון יוותר זמן מספיק על מנת להתאושש בצורה טובה לקראת ייצוג ישראל במרתון האולימפי.

באותו מרתון בו השיג זימרו את הקריטריון, וובה בריהון קבע את הישג השיא שלו (2:17:17) שהכניס אותו לסגל האולימפי ולפרויקט המקצוענות בחסות שרת הספורט. בכך יבוא לידי ביטוי היתרון של בריהון שכבר מכיר את המסלול. אולם גם את המסלול בטבריה הוא הכיר, ובכל זאת הפתיחה שלו הייתה מהירה מדיי, ולמרות שבמחצית המרחק הוא היה חזק בתמונה, הסיומת, כזכור, הייתה חלשה ולא מספקת. "אני מקווה שלמדתי את הלקח שלי גם מהמרתון בטבריה. גם שם אני מכיר היטב את המסלול, אבל הפתיחה שלי הייתה מהירה מדיי", ציין בריהון שחזר לאחרונה ממחנה אימון משותף יחד עם מאמנו היילה סטאין שישתתף גם הוא ברוטרדם. "יצאתי מפציעה בברך ובמפשעה ואני מרגיש מוכן לעשות את המוטל עליי. אני מודע לכך שזו ההזדמנות האחרונה שלי ללונדון ואני מקווה הפעם לעשות את זה". בריהון צריך להוריד כ-2 דק' וחצי משיאו על מנת לקבוע את הקריטריון, או לחילופין לרוץ בקצב מהיר של כ-4 שנ' לק"מ. "אני מקווה לרוץ עם קבוצה של 1:06:30 ש' או 1:07 לכל היותר לחצי המרחק. אם זה יקרה, אין לי ספק שאוכל להשיג את התוצאה המבוקשת. זה בחלט בהישג רגליי".

בריהון וסטאין יצאו אתמול לפנות בוקר להולנד. לעומתם גזצ'או שחזר אתמול ממחנה אימון באתיופיה, המריא היום לרוטרדם. במרתון הראשון שלו גזצ'או רץ בקצב שקול וקבע תוצאה איכותית יחסית למרתון ראשון. גם בחצי מרתון עין גדי הוא קבע 1:06:09 כשהוא רץ בגפו כמעט את כל המרחק. התוצאה הזו בהחלט מעידה עליו כרץ איכותי, אם היה מישהו שפקפק בכך, שיכול לרדת מגבול 2:15 במרתון, אולם הרבה תלוי בהתפתחות הריצה בשלביה השונים. רגע לפני שהמריא להולנד, אמר גזצ'או: "התאמנתי קשה וטוב ואני מאמין ביכולתי לקבוע את הקריטריון".
שלמה בן גל, יו"ר האיגוד מקווה שביום ראשון תצא הבשורה עם לפחות שני רצי מרתון נוספים בלונדון: "ראשית, אני מאחל הצלחה רבה לשלושת רצי המרתון שלנו. אני יודע שהם מסוגלים לעשות זאת. זה תלוי בעיקר בריצה חכמה ובטקטיקה נכונה של כל אחד מהם. בריהון שנכנס לפרויקט המקצוענות של שרת הספורט והיחידה לספורט הישגי של הוועד האולימפי בשיתוף פעולה מלא עם איגוד האתלטיקה בהחלט נהנה מהכנה אופטימלית יחד עם מאמנו סטאין. אני מקווה שגם הסיוע שהענקנו לגזצ'או ייתנוו את פרותיהם ביום ראשון ברוטרדם". ‏

 

  • גזצ'או בחצי מרתון עין גדי

    צלם אותי

סגור