הישראלי הראשון שכבש את האולימפוס

| שתף |

לאחר ריצה של 7 שעות השלים אבידב ליברמן את הטיפוס להר האולימפוס ביוון, וחזר כדי לספר לנו חוויות

תאריך: 11/07/13, מאת: SPORTWEB

אבידב ליברמן היה הישראלי הראשון שהשלים את מרתון האולימפוס שהתקיים ביוון. הטיפוס להר האולימפוס (והירידה ממנו) כלל מסלול של לא פחות מ-50 ק"מ לפיסגה בגובה 2800 מ' וסך הכל טיפוס מצטבר של 3200 מ'. ליברמן חזר לארץ מרוצה: "זו היתה חגיגה של ממש כיוון שהמרוץ חגג 10 שנים והמארגנים השקיעו מאד לכבוד זה. הארגון היה מצויין, הסעות לנקודת ההתחלה, תחנות שתייה ואוכל מדוגמות והרבה עידוד".

עוד סיפר ליברמן שכיוון שמדובר בשמורת טבע יקרה ללב היוונים, מדי שנה המארגנים מקפידים על "מרוץ ירוק", זה אומר שכל רץ מקבל בקבוק אקולוגי ורק בו ניתן להשתמש לאורך הדרך. "איך שמגיעים לתחנה ישר הצוות "מתנפל" ורוצה לעזור למלא ולתת מה שצריך. לא הייתי צריך להביא איתי כלום היה בכל תחנה חטיפי אנרגיה, חטיפים מלוחים, משקאות אנרגיה, מים ומה לא".

את החלק הראשון של הריצה, עד פסגת האולימפוס השלים ליברמן שהוא מדורג במקום ה-40 וראשון בקבוצת הגיל 50+. על הטיפוס הוא סיפר: "העלייה היתה לא נוראית בכלל והגעתי מוכן, הבעיה היתה הירידות. מדובר במסלול טכני, מפותל ותלול". עד הסיום ליברמן "איבד" את הדירוג המצויין שלו וסיים במקום ה-114 הכללי. "צריך הרבה נסיון למסלול בירידות, שמתי לב שרוב המשתתפים הם יותר אנשי הרים ופחות רצים", הוסיף.

כאשר התקרב לקו הסיום הכרוז כרז את שמו ואת היותו מישראל. לאחר שיחה עם מסיימים אחרים ועם מארגנת המרוץ הבין שהמקומיים החשיבו את התנאים ששררו ליום המרוץ כקשים. 78% השלימו את המסלול, אחוז יחסית גבוה של אנשים שהחליטו לפרוש. "בדרך לפסגה שרר ערפל כבד וטמפרטורה של 2 מעלות בלבד, הערפל הפריע לרצים לראות את הדרך ומספר רצים איבדו את דרכם ונאלצו לפרוש".

לסיכום אמר ליברמן: " זו היתה חוויה של פעם בחיים, לאורך המסלול יש נוף מדהים, מה שהעסיק אותי במשך 7 שע' של הריצה. לא הייתי מוכן לירידות אבל מלבד זאת, זו היתה חגיגה. גם הנסיעה עצמה היא קצרה ונוחה מבחינה כלכלית. אני ממליץ בחום לכל מי שאוהב עליות".

סגור