הכי צהוב שיש

| שתף |

מיהי הרצה האולימפית למרחקים בינוניים שהפכה לנערת ליווי? למה בת זוגו של יוסאין בולט זרקה אותו ומהם הגילויים החדשים על סבסטיאן קו שנחשפו בספרו החדש?

תאריך: 24/12/12, מאת: דני בורשבסקי

כשאנחנו עוסקים בענפי ספורט רציניים כמו אתלטיקה, אופניים ושחיה, אנחנו נוטים להתייחס אליהם בכבוד הראוי, אלא שלפעמים אי אפשר להתחמק מהרכילויות הקשורות לספורטאים מהתחומים האלה, בטח לא כשהם מספקים כותרות לכל כך הרבה עיתונים בעולם. לצורך העניין, הכנו עבורכם סקירה של הסיפורים הצהובים והמפתיעים שפורסמו השבוע.

בארצות הברית נזכרו בימים האחרונים באתלטית העבר סוזי פייבור המילטון. הרצה למרחקים בינוניים, שייצגה את ארצות הברית במשחקים האולימפיים ב-1992, 1996 ו-2000, נחשפה כמי שהפכה לנערת ליווי בלאס וגאס, כשצהובון אינטרנט בשם "הרובה המעשן" חשף את הסיפור, שפורסם מאז בכל רשתות החדשות בארצות הברית. פייבור המילטון, נשואה ואמא לילדה, לא הכחישה את הפרסומים לפיהם היא עובדת כנערת ליווי של 600 דולר לשעה ואפילו הגיבה בעניין כשאמרה: "אני לוקחת אחריות מלאה על הטעויות שלי. אני לא קורבן, אני אחראית לגמרי למעשים שלי, אני לא יכולה להאשים אף אחד חוץ מאת עצמי. כל אחד בעולם עושה טעויות, ואני עשיתי טעות ענקית".
במשחקים האולימפיים בשנת 2000 בסידני, פייבור המילטון הייתה מועמדת רצינית למדליה בריצת ה-1,500 מטרים, היא גם קבעה את הזמן הטוב ביותר במוקדמות והייתה שניה בחצי הגמר. בריצת הגמר עצמה, תוך כדי שהיא הייתה נחושה להקדיש מדליה אולימפית לאחיה שנהרג, היא נפלה על המסלול ואיבדה את החלום. בסופו של דבר היא סיימה במקום ה-12 ואחרון בגמר, וכך למעשה סיימה את הקריירה האולימפית שלה. מאז פרסום המקרה, פייבור המילטון צייצה לא מעט בחשבון הטוויטר שלה כדי לנסות ולהסביר יותר טוב וסיפרה: "בעלי ניסה לעצור אותי, אבל לא הצליח. מה שקרה זה שהעבודה בסוכנות הליווי עזרה לי להתdבר על תקופה לא קלה בחיים וכמה בעיות בחיי הנישואין".
 

 

אתלט נוסף שנקלע לבעיות בחיי הזוגיות הוא לא אחר מאשר יוסאין בולט. מסתבר שמי שיכול לעשות מה שהוא רוצה על המסלול, לא תמיד יכול לשלוט על הזוגיות. בחודשים האחרונים בולט יצא עם בריטית בת 22 בשם מייגן אדוארדס. השבוע פירסם הצהובון הבריטי ה"מירור" ידיעה לפיה אדוארדס החליטה להיפרד מבולט, למרות שזה הטיס אותה לאחרונה לג'מייקה כדי לפגוש את הוריו. לפי הידיעה, אדוארדס טענה שזוגיות בשלט רחוק זה לא בשבילה, והעובדה שבולט נמצא רוב הזמן מחוץ לאי הבריטי היא בעייתית בשבילה. ב"מירור" נכתב אפילו שבולט התחנן בפני אדוארדס שתחזור בה, אלא שהיא הסבירה שנאלצה לפעול עם הראש ולא עם השכל. כעת נותר לנו הקוראים לקבוע האם מדובר בסיפור אמיתי או בהגזמה של רואת החשבון הצעירה, שאולי קיבלה "עידוד" מסויים מאנשי הצהובון כדי לספר את הסיפור. בכל מקרה, קוראי ה"מירור" הרוויחו סיפור ארוך וצהוב, עם פרטים רבים על בולט והרומנטיקן שבו.

ועוד באי הבריטי, השבוע יצא שם לאור ספרו האוטוביוגרפי השני של לורד סבסטיאן קו, אלוף אולימפי לשעבר, פוליטיקאי ויו"ר הוועדה המארגנת של משחקי לונדון 2012. קו, שהיה האחד הרצים הטובים בכל הזמנים למרחקים בינוניים, מספר הפעם על שיטות אימון ייחודיות ומוטרפות שהיו לו כיד ונער מתגבר, וחושף לא מעט סודות מעברו כאתלט מקצוען וגם מהעבר הלא רחוק. כך למשל מספר קו שהיה נוסע עם משפחתו לאזורים הכפריים כדי "לאלתר" אימוני אינטרוולים. כשהיו עוברים ליד רפת של שוורים, קו היה יוצא מהרכב כדי לפתוח את השער ואז היה רץ ספרינט כדי לחזור לרכב. חוץ מזה, קו חושף בספר שגם הוא עצמו לא היה ישר לאורך כל הקריירה, ובתקופה שלפני המקצוענות באתלטיקה, גם לו יצא להרוויח כסף "מתחת לשולחן" ממארגני תחרויות שונות בעולם. ויש גם עוד סיפורים פיקנטיים, כמו למשל בימיו הטובים של קו, כשברשת הבי.בי.סי החליטו לדחות את משדר החדשות המרכזי כדי להעביר בשידור ישיר תחרות שבה קו ניסה לשבור שיא עולם. בספר הוא כותב על הבכיר בבי.בי.סי, שאמר לו :"אל תפשל, הג'וב שלי בידיים שלך". הספר של קו, שנקרא "רץ את החיים שלי", זכה לתשבוחות רבות בביקורות השונות באי הבריטי, מבקר אחד טען אפילו שמדובר באוטוביוגרפיית ספורט הטובה ביותר בעשור האחרון.


סבסטיאן קו / Victah Sailer / photorun.net
 

  • בולט, בעיות בזוגיות

    Victah Sailer / photorun.net

סגור