הליגה הבינאגודתית - המחזור השני

| שתף |

לאחר המפגש הראשון של הליגה בשבוע שעבר בשבת הקרובה יתקיים המפגש השני מבין שלושה. את מרכז תשומת הלב תמשוך אליפות ישראל ב-3000 מ' מכשולים, הקפיצה המשולשת והמקצה למרחק 100 מטרים.

תאריך: 05/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

עוד שבת של אתלטיקה בהדר יוסף. מיטב האתלטים של ישראל יתאספו שוב למפגש השני מבין השלושה של הליגה הבינאגודתית בחסות ניו-בלאנס. בשעה 14:45 תחל התחרות הראשונה ביידוי פטיש לגברים ושעה לאחר מכן תחל התחרות של הנשים. את התחרות שתכלול סה"כ 8 מקצועות תסגור התחרות אולי המאתגרת ביותר לרצי הבינוניות, אליפות ישראל ב - 3000 מ' מכשולים. מערכת עולם הריצה תגיש דיווחים ישירים מהאצטדיון.

יידוי פטיש
בתחרות הגברים צפויים להשתתף אלוף ישראל המכהן, שלומי בן שושן ממכ. תל אביב, זגינאיקו ויקטור גם הוא ממכ. תל אביב, ויקטור בעל הישג השנה עד כה עם 60.72 מ'. בין השניים תתפתח תחרות מעניינת לאחר שבסיבוב הראשון קבע בן שושן 13.61 מטרים בהדיפת כדור ברזל הרחק משיאו האישי העומד על 15.46 מטרים, את שיאו זה קבע בשנת 2002 בסנט-לואיס ונראה כי התחרות פתוחה בין השניים. לתחרות יצטרפו עוד כשישה מתחרים בינהם אלוף ישראל בהדיפת כדור ברזל, ויטלי קוזמינצ'וק מעמק חפר. בתחרות הנשים רשומות שתי מתחרות בלבד. יבגניה זבולוטני האלופה המכהנת ומלינוב ליאורה ממכ. מערב ראשל"צ.

קפיצה במוט - גברים
לתחרות רשומים כשמונה קופצים, בינהם אלוף ישראל המכהן, יבגני (ג'ניה) אולוחובסקי ממכ. תל אביב, רומן קוגן ממכ. תל אביב. בדירוג הקפיצות האיכותיות של השנה. יבגני אולחובסקי אומנם לא ייכנס בשבת לרשימת הטופ העולמית השנה, אולם הוא מקווה כי זו תהיה תחרות שתהווה עבורו תחילתו של תהליך חזרתו לרמות הגבוהות. במחזור השני של ליגת ניו באלאנס הבינאגודתית, אנו צפויים לנסיון של ג'ניה לקבוע קריטריון בקפיצה במוט גברים, אבל המציאות רחוקה מהחלומות, לפחות לעת עתה. בגיל 27 לאתלט שרבים ראו בו פוטנציאל רב והיורש הטבעי של אורבוך אין זמן רב מדי להתאושש מהשינויים הקיצוניים מדי שעברו עליו בחצי השנה האחרונה. מאמנו שניסה לעזור לו לקבוע את הקריטריון לאליפות העולם, עזב לצפון אמריקה והשאיר את ז'ניה כרגע ללא מאמן. תחרות הקפיצה במוט תתחיל בשעה 16:00 באיצטדיון המרכזי.

קפיצה משולשת 
רשימת הקופצים בתחרות בקפיצה משולשת כוללת רשימה של יותר מ-40 קופצים. השם הבולט בין הקופצים הוא כמובן שיאן ישראל בקפיצה לרוחק ומי שהצליח להעפיל לגמר אליפות אירופה בברצלונה בקיץ האחרון, יוחאי הלוי ממכ. תל אביב. בנוסף אליו ניתן למצוא את דימה קרוייטר שישתתף בתחרות כדי לנסות ולתת לאוגדתו מכבי תל אביב נקוד חשוב. בין הקופצים הבולטים שיקחו חלק הם בן אימרגוט מכ. י.ג. ריאלי ראשל"צ  וגדי אוחיון מעמק חפר. בין הנשים מעניין יהיה לראות את קפיצותיה של ניבה זיו, שיאנית ישראל.

400 מ' משוכות

בריצת 400 מ' משוכות נוכחות הנשים תהיה דלה ביותר, כאשר המועמדת לניצחון היא ליאת ענו מהפועל חולון בעלת שיא אישי של 1:00.62 דק'. בין הגברים התחרות תהיה מעניינת יותר בגלל יותר נוכחות. הרצים המועמדים לניצחון הם: אליגולשוילי איליה מהפועל חולון שקבע השנה כבר 53:39 שנ', חי כהן  מהפועל חולון (54.93 שנ') ובן יעקבי, אף הוא בן אגודתם עם שיא אישי שקבע השנה של 58:00 שנ'.

ריצת 100 מ'

בריצת 100 מ' גברים הרשימה ארוכה ואף בלתי צפויה. יבלטו בריצה: אסף מלכה (אס. רמה"ש), אנטולי מיננקו (עמק חפר) וכן אליגולשוילי איליה וחי כהן שיתחרו במקצה זה על מנת לחזק את ניקוד אגודתם. גם בין הנשים רשימת המשתתפות ארוכה וניראה כי התחרות בין האגודות מתחילה להיות מתוחה. כמעט כל בנות האגודות ישתתפו בריצת 100 מ' בשביל לגייס עוד ניקוד. אולם נראה כי מי שעתידות לבלוט הן אולגה לנסקי (עירוני רשל"צ), דוגדקו ברונשטיין אולגה בת אגודתה של לנסקי, ענו ליאת (הפועל חולון).

 

ריצת 800 מ'

ריצה מעניינת במיוחד תהיה ריצת ה-800 מ'. מספר רצות בולטות יעמדו על קו הזינוק: שירה מנגן (ריאלי רשל"צ), נועה ברקמן (אס. רמה"ש), צ'מטאי לונה (אתלטי אורן השרון), בת אגודתה של נועה ואלופת ישראל ב-10,000 מ' ריקי סלם. בין הגברים צפויה תחרות מותחת במיוחד: אולג סולגוב (הפועל חולון), מוקט פטנה (עמותת הצבי), אביחי גודמן (מכבי ת"א), גטהון ימר (מכבי ת"א), איתי גלזר (אס. רמה"ש), נעים מוהנד (מכבי ת"א) ועוד רבים טובים. חשוב לציין כי רשימת המשתתפים צפויה להשתנות בשל העובדה שאתלטים רבים לוקחים חלק במספר מקצים ולעיתים נתקלים בעומס רב ומחליטים לא לזנק ברגע האחרון.
 

אליפות ישראל ב-3000 מ' מכשולים

נועם נאמן ומיגל אטיאס, אלופי ישראל המכהנים ב-3000 מכשולים ינסו להגן על תוארם במוצאי שבת הקרובה. מטרתו של נועם נאמן היא בעיקר לשפר את שיאו ולקבוע קריטריון ל"אוניברסיאדה" שתתקיים בקיץ. שיאו האישי של נועם נקבע ב- 2008 ועומד על 8:53.01 דק' .הקריטריון לאוניברסיאדה  הינו 8:47.00 דק'. שנה שעברה זכה נאמן בתואר מבלי שיריביו נתנו לו פייט ראוי. בזמן שנאמן ניצח בזמן של 9:09.00 דק', נעים מוהנד ממכבי ת"א שסיים שני פיגר אחריו ב-13.39 שנ'.

בין הנשים לא נראית שליטה ברורה במקצוע זה. ברשימת המשתתפות ישנן חמש אתלטיות ששלוש מהן זכו בשלוש האליפויות האחרונות. מיגל אטיאס ממכבי ת"א היא האלופה המכהנת, ב- 2009 דנה לוין מאתלטי אורן השרון קטפה את התואר  וב-2008 אלין וינוגרצקי הוכתרה, אולם מלבדה זינקה עוד אתלטית אחת בלבד לריצה. השנה אטיאס ולוין הן המועמדות לניצחון.

ריצת 3000 מכשולים הינה ריצה טכנית הנחשבת קשה בשל כך.  הריצה מצריכה מעבר מעל משוכות בגובה של 91.44 ס"מ לגברים ו-76 ס"מ לנשים, וכן נוסף מכשול המים שרק נראה פשוט, אבל מחייב מיומנות. 

 

ללוח הזמנים של הליגה

סגור