המבחנים האמריקאים: המזל הגדול של ג'סי וויליאמס

| שתף |

אלוף העולם בקפיצה לגובה סיים רק רביעי ביוג'ין, אבל הוא יהיה בלונדון 2012 בגלל שהקופץ שסיים שלישי לא קבע קריטריון A

תאריך: 26/06/12, מאת: דני בורשבסקי

יום נוסף של אתלטיקה איכותית הסתיים בתחרויות המבחן של האמריקאים לקביעת הנבחרת ללונדון 2012. הפעם, הדרמה הגדולה התרחשה בתחרות הקפיצה לגובה לגברים, כשאלוף העולם, ג'סי וויליאמס, סיים במקום הרביעי בלבד. וויליאמס עבר גובה של 2.28 מטר רק בניסיון השלישי, בעוד שניק רוס עשה זאת בניסיון הראשון וסיים שלישי. ג'יימי נייטו ואריק קיינארד קבעו תוצאה זהה בתחרות שהתקיימה בגשם שוטף, אבל סיימו ראשונים בגלל מקבץ פסילות טוב יותר. על פניו, זה נראה כאילו וויליאמס לא מצא את מקומו בסגל ללונדון, אבל למזלו ניק רוס לא קפץ גובה של קריטריון A, כלומר 2.31 מטר, ולכן הוא לא עמד בקריטריון האמריקאי למשחקים האולימפיים. היות וג'סי וויליאמס עשה זאת השנה, הוא יופיע בלונדון יחד עם נייטו וקיינארד.

מי שהשיג תוצאה הרבה יותר איכותית וסיים ראשון כדי להבטיח את מקומו בלונדון היה רץ ה-800 ניק סימונדס, שניצח את הגמר בזמן נהדר של 1:43.92 דקה. הוא הקדים את קאדוויס רובינסון הוותיק (1:44.64) ואת דווין סולומון ג'וניור (1:44.65). גם הריצה המקבילה לנשים התעלתה לרמה גבוהה כשחמש רצות ירדו משתי דקות. המנצחת הייתה אליסיה מונטאנו עם 1:59.08 דקה. כמו הישראלים, גם האמריקאים לא מתפשרים על קריטריון נמוך מ-A כדי להגיע למשחקים האולימפיים וכך יצא שמטיל הכידון סאם המפריס לא יהיה חלק מהנבחרת האולימפית למרות שניצח ביוג'ין עם 81.86 מטר. האמריקאים שיתחרו בלונדון יהיו דווקא אלו שסיימו במקומות 3, 4 ו-5 ביוג'ין בגלל שיאים אישיים טובים יותר שנקבעו במהלך העונה.

תחרויות המבחן יתחדשו ביום חמישי הקרוב, ובשני ימי החופש ינסו ראשי התאחדות האתלטיקה האמריקאית לקבוע כיצד יוכרע הקרב בין אליסון פליקס וג'ניבה טארמו על הכרטיס השלישי ללונדון בריצת ה-100 מטר לנשים. כזכור, השתיים חלקו את המקום השלישי בריצת הגמר, וגם מצלמות הפוטו-פיניש לא הצליחו להכריע מי מהן הייתה מהירה יותר.
 

  • ג'סי וויליאמס

    Victah Sailer / photorun.net

  • ניק סימונדס

    Victah Sailer / photorun.net

סגור