המבחנים לנבחרת קניה לאליפות העולם יפתחו היום

| שתף |

רק שני האתלטים הראשונים בכל מקצוע יזכו לייצג את ארצם באליפות העולם שתתקיים בחודש הבא בדרום קוריאה

תאריך: 14/07/11, מאת: מערכת עולם הריצה

האלופה האולמפית בריצת 800 מ' פמלה ג'לימו תיעדר מאליפות קניה שתיפתח מחר באיצטדיון נאיאיו ובכך היא משאירה עצמה מחוץ לסגל הנבחרת שיסע לדאגו. ג'לימו לא הצליחה להחלים מאז זכייתה בשנת 2008 בתואר אלופת אפריקה, שיאנית העולם לנוער (1:54.01 דק'), תואר אולמפי, וזכייה בפרס הכספי הנכבד של מיליון דולר על ניצחון ב"ליגת הזהב" (היום ליגת היהלום). מנהלה האישי של מי שהיתה האלופה האולמפית הראשונה של קניה מסר כי היא נעדרת בעקבות פציעה. "היא סבלה מפציעות חוזרות ונשנות שמנעו ממנה לחזור לכושר גבוה. אולם, הפוקוס שלנו הוא על הגנה על התואר האולמפי בשנה הבאה", הוסיף.

בריצת 10,000 מ' יבלוט אלוף העולם בחצי מרתון ואלוף אפריקה ב-10,000 מ' ווילסון קיפרופ. בין הנשים, סאלי צ'יפיגו ואן קאלינדי, יהיו הפייבוריטיות לניצחון. צ'יפיגו תתמודד גם כן מול פיליס אונגורי בעוד קלדיני תשתתף בריצת 1500 מ'.

החוקים של המבחנים לנבחרת קניה מאד ברורים בכך שרק שני האתלטים הראשונים בכל מקצוע יוכלו לייצג את המדינה באליפות העולם. בנוסף, גם אלוף העולם המכהן מחוייב להשתתף במבחנים. השתתפות של רץ שלישי על בסיס "כרטיס חופשי" תישקל על ידי האיגוד. אליפות קניה תשמש כמבחנים להרכבת הנבחרת לאליפות העולם וכן למשחקי אפריקה. לאליפות העולם תורכב נבחרת של 40 אתלטים ואילו למשחקי אפריקה תורכב נבחרת של 44 אתלטים. כמו כן נמסר מאיגוד האתלטיקה הקנייתי שתיבחן אפשרות של אתלטים הרוצים להגיע לשני האירועים.

סך הכל, 783 אתלטים יעמדו על קו הזינוק, ולכן השגת המקום בנבחרת יהיה קשה מאד. באליפות הורשו להשתתף מספר אתלטים ממדינות זרות כמו : איי סיישל (50 אתלטים), אוגנדה, סודן, טנזניה, מאלי, מלאווי וזמביה,  בשביל "למשוך" את הקנייתים לתוצאות טובות יותר. רובם של הזרים הם ספרינטרים.

פרשת בדיקות הסמים

יו"ר איגוד האתלטיקה של קניה, איסאיה קיפלאגאט מסר כי לא יערכו בדיקות סמים במבחנים לאליפות העולם לפני יום חמישי, זאת בשל עיכוב שנוצר בהזמנת הציוד לשם עריכת הבדיקות. "הבנו מאוחר מדי שעלינו להזמין את הציוד מדרום אפריקה", מסר. עוד הוא מסר כי יתכן שלפני שתעזוב המשלחת לאליפות העולם איגוד האתלטיקה יבצע בנפרד בדיקות סמים.

 

סגור