המלצות לסוף השבוע הקרוב

| שתף |

הפעם בפינה שתי המלצות לסוף השבוע הקרוב – מרוץ צבעוני וסרט קטן-גדול

תאריך: 13/11/14, מאת: שמרית גוטמן-עידן

שתי ההמלצות לפעילות בסוף השבוע הקרוב הן בסימן "ניצחון הרוח". ונתחיל עם קצת עבודה – כי תמיד נחמד להתחיל את סוף השבוע אחרי אימון טוב של בוקר.

ביום שישי הקרוב יתקיים זו השנה השנייה מרוץ "רצים בצבע:

המרוץ יתקיים בפארק גני-יהושע בתל-אביב, החל מהשעה 07:00 בבוקר. המרוץ יתקיים השנה בסימן מבצע "צוק איתן" ומטרתו להדגיש את הריצה כחיבור בין גוף לנפש ואת הצבע, כנראות לפציעה הנפשית השקופה לכאורה, עם חוויית ה-ביחד של שותפות הגורל הישראלית והחוסן הלאומי. כל ההכנסות מהמרוץ קודש לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה באמצעות עמותת נט"ל, בדגש מיוחד על נפגעי מבצע צוק איתן וסיוע לילדי הדרום.

במרוץ יוזנקו 3 מקצים: 5 ק"מ תחרותי, 1.5 ק"מ תחרותי, 1.5 ק"מ עממי לילדים בגילאים 7-14 ומקצה "אפרוחים" 300 מטר לילדים עד גיל 7. לאורך המקצים, ייצבעו חולצות המשתתפים באבקות-צבע (ידידותיות לסביבה ולאדם) בשלל גוונים ובאופן סימבולי "יצבעו" את הפציעה השקופה באופטימיות ויסמלו את הבחירה בחיים. במקום יתקיים מתחם הפנינג פתוח לכל המשפחה, שיכלול מופעי אקרובטיקה ולוליינות, מתקנים מתנפחים, משחקים לילדים ויצירה בצבעים, דוכני אוכל ועוד. בנוסף, לאורך כל היום יתקיימו אימונים ספורטיביים לקהל הרחב.
לפרטים נוספים: אתר "רצים בצבע".


ואחרי שרצנו והזענו אפשר לנוח ולסור לקולנוע המקומי ולצפות בסרט חדש שמביא נקודת מבט נוספת על מלחמות, קרבות וניצחונות וכן על כוחה המופלא של הנפש לגבור (כמעט) על כל מכשול.
הסרט "מנצחים" ,מספר את סיפורו של ג'וליאן, נער עם שיתוק מוחין (מרותק לכיסא גלגלים) , אשר מתגורר בעיירה בצרפת. לג'וליאן יחסים מורכבים עם אביו אשר מתקשה להשלים עם נכותו המולדת. הוא מחליט לנסות ולרתום את אביו לחלומו להשתתף ביחד עמו בתחרות "איש הברזל". האב שבתחילה מסרב בכל תוקף, מבין שיש לו עסק עם בן עקשן שלא יוותר בקלות, נרתם בסופו של דבר לאתגר.

הסרט עוקב אחר הדרך אל ליבו של האב, ההתמודדות עם תכנית האימונים המפרכת וההשתתפות בתחרות עצמה. לאורכו אנו נחשפים למערכת היחסים המיוחדת של ג'וליאן עם משפחתו וחבריו. הסרט אף פותח צוהר קטן לבחינת האופן בו אנו כחברה בכלל, ובצרפת בפרט מתייחסים לאנשים עם מוגבלויות.
הסרט מצולם בנופיה המרהיבים של דרום צרפת (אזור ניס), דבר שבמיידית "עושה חשק" להירשם ל"איירון מן" הזה של ניס – כי לפעמים הספורט הוא רק תירוץ...
מעבר לכל זאת, הסרט מראה לנו שאין דבר העומד בפני הרצון. הוא מציג בצורה פשוטה ואמינה את כוחה של רוח האדם, ההתמדה, האמונה שאפשר לשאוף ולהצליח גם כשהסביבה כולה מטילה בך ספקות.
דרך מסעו האישי של ג'וליאן, האופטימיות, העקשנות והנחישות שהוא מפגין אנחנו לומדים גם משהו על עצמינו...
זהו סרט "קטן", אבל מנצח בגדול...


 

  • צילום: ערן ירדני

סגור