הספרינטרים היווניים הואשמו בעדות שקר

| שתף |

הספרינטרים היווניים קונסטדינוס קדריס ואקטריני תאנו נמצאו אשמים במתן עדות שקר וקיבלו עונש של 31 חודשים בכלא על ידי בית המשפט באתונה, זאת לאחר שביימו תאונת אופנוע בלילה שבו היו אמורים לעבור בדיקת סמים במשחקים האולימפיים באתונה 2004.

תאריך: 12/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

במשפט שהחל בינואר השנה ונדחה לפחות שמונה פעמים מאז התקרית, מאמנם של קונסטדינוס ותאנו כריסטוס טזקוס - שהואשם אף הוא בכך שסיפק חומרים אסורים לאתלטים - קיבל עונש של 33 חודשי מאסר. שבעה רופאים שכביכול טיפלו באתלטים לאחר התאונה יחד עם עוד שני עדים קיבלו אף הם כל אחד בין 6 ל- 15 חודשי מאסר.

השופט דמיטריס לפקוס הצהיר: " בית המשפט מצא שהתאונה מעולם לא התרחשה". קונסטדינוס ותאנו ערערו על הפסיקה, למרות שלא היו נוכחים באותה עת בבית המשפט. אם יפסידו בערעור סביר כי שניהם יתחמקו מעונש המאסר על ידי תשלום קנס.

 

דובר הוועד האולמפי העולמי הביע הקלה לאחר הישמע פסק הדין כיוון שהפרשה העיבה על המשחקים האולימפיים באתונה: " אנו מרוצים שבסופו של דבר הצדק נעשה והתאונה המבויימת נחשפה".

הטענה היתה כי התאונה התרחשה בלילה שבו התקיים טקס הפתיחה של המשחקים וקונסטדינוס מדליסט הזהב מסידני 2000 ותאנו מדליסטית הכסף מאותם משחקים היו צריכים להגיע להיבדק. זו היתה הפעם הרביעית בפחות מחודש עד המשחקים שהשניים לא הגיעו לבדיקת חומרים אסורים. כתוצאה מכך שני האתלטים הוצאו באופן מידי מהתחרות ומאוחר יותר קיבלו עונש של שנתיים השעיה על פי חוקי ה-  IOC (הועד האולימפי העולמי). ההאשמה היתה הפרה של חוקי הועד והוצאת שם רע למשחקים. 

שני האתלטים המשיכו לטעון כי הם חפים מפשע. עורך הדין של קונסטדינוס אמר לתקשורת לאחר היוודע פסק הדין: "זה פשוט לא יאומן שסרבו להקל בעונשם של אלופים אולמפיים. זה מובן מאליו עבור סוחרי סמים ועבריינים. עכשיו ישנה החלטה עבור שני אתלטים כאילו שלא  עשו שום דבר עבור המדינה. זה מחפיר ואני מתבייש במדינה שלי".

 

הידיעה באדיבות letsrun.com

סגור