הקופצות הבכירות בחו"ל

| שתף |

דניאל פרנקל קפצה 1.85 מ' בליגת היהלום ברומא (חמישי) וג'יליאן שוורץ סיימה רביעית בתחרות בברזיל.

תאריך: 27/05/11, מאת: אורן בוקשטיין

דניאל פרנקל ברומא
החשיבות הגדולה של התחרות שהתקיימה הערב (חמישי) ברומא מבחינתה של דניאל פרנקל הייתה צבירת ניסיון נוסף ברמות הגבוהות ביותר. אחרי ההצלחות בברצלונה בשנה שעברה ובפאריז השנה, פרנקל מכינה עצמה לתחרויות הגדולות של השנה שתחילתן באליפות ישראל ושיאן באליפות העולם בדאגו שבקוריאה.

פרנקל פתחה את התחרות עם מעבר חלק בגובה 1.80 מ'. בגובה הבא, 1.85 פרנקל עברה בניסיון השלישי והמשיכה ל-1.89 מ', גובה אותו לא הצליחה לעבור. פרנקל, יחד עם דוסאנובה האוזבקית היו הראשונות לצאת מהתחרות, אולם האוזבקית סיימה לפניה אחרי שעברה 1.85 בניסיון הראשון, למרות שעברה את הגובה ההתחלתי רק בניסיון השלישי. אחרי שחמש קופצות עברו 1.92 מ', בלנקה ולאסיץ' הקרואטית הייתה היחידה שעברה 1.95 והשוותה את תוצאת השנה בעולם.
פרנקל אמרה בסיום התחרות: "כיף להשתתף בתחרות כזו לצדן של כל הבכירות בעולם. אני לומדת הרבה מכל תחרות כזו. יש לי עוד לעשות שיעורי בית". פרנקל תתחרה ביום ראשון בתחרות המסורתית "משחקי פאני בלנקרס-קון" בהנגלו שבהולנד, שם היא תתחרה נגד חלק מהקופצות נגדן תיחרה הערב כמו לוורן ספנסר ונדז'דה דוסאנובה, בנוסף לקופצות בעלות שיא אישי טוב משלה, אולם גם נגד שלוש קופצות עם שיאים אישיים נמוכים משלה.


ג'יליאן שוורץ בברזיל
 

ג'יליאן שוורץ ממשיכה בתחרויות שלה במטרה להגיע לשיא בזמן ולכסות על אובדן התחרויות שלה העונה בעקבות פציעתה בחורף. הלילה (שעון ערב בברזיל) שוורץ התחילה עם מעבר חלק ב-4.20 מ'. את הגובה הבא (4.30) שוורץ עברה בניסיון השני. בגובה הבא, 4.40 מ' אותו היא כבר עברה פעמיים לפני כשבוע, היא לא הצליחה הפעם וסיימה במקום הרביעי. כזכור, את תוצאת השנה שלה – 4.50 מ', קבעה שוורץ במסגרת המחזור הראשון של הליגה הבין אגודתית בהדר יוסף לפני חודש.

בתחרות ניצחה כצפוי פביאנה דה-אלמיידה מורר המקומית, אחת המועמדות לזהב באליפות העולם. מורר ניכנסה לתחרות רק בגובה של 4.50 ועברה אותו בניסיון השני. אחרי שויתרה על קפיצות בגובה 4.60, עברה בניסיון הראשון 4.65 מ' וניצחה. מורר ניסתה לעבור 4.75 ללא הצלחה. יאריסלי סילבה מקובה סיימה שנייה עם 4.60 מ'.
 

סגור