הרביעייה הראשונה לא העפילה שלב

| שתף |

מעין שחף עברה 1.80 מ' בגובה, לנסקי רצה 23.90 ש' ב-200, סגד קבע 52.52 ב-400 משוכות ונאמן רץ 3000 מכשולים ב-9:15.80 שלא הספיקו לאף אחד מהם לעבור שלב באליפות

תאריך: 07/07/16, מאת: SPORTWEB

ארבעה ישראלים השתתפו ביומה הראשון של אליפות אירופה אמסטרדם 2016. ראשונות היו הנשים. מעין שחף (מכבי חיפה) הייתה הראשונה במשלחת הישראלית להיכנס למעגל התחרויות באליפות אירופה אמסטרדם 2016. התחרות החלה טוב והיא עברה 1.70 ו-1.75 בצורה חלקה וקלה. הפסילה הראשונוה הגיעה ב-1.80, אבל הניסיון השני היה טוב. 1.85 מ' היה הגובה בו היא פסלה 3 פעמים ויצאה מהתחרות במקום ה-25.

מיד לאחר מכן התייצבה אולגה לנסקי (מכבי הישגים ראשל"צ) על קו הזינוק של המקצה השלישי ב-200 מ'. כבר בקשת פיגרה הישראלית אחרי הרצות בשבילים הצמודים לה. לנסקי סיימה חמישית במקצה בתוצאה 23.90 (0.2) ודורגה במקום ה-23 הכללי בסיבוב הראשון של ה-200 מ'.
"אני מאוכזבת!", הצהירה לנסקי בסיום והוסיפה, "הריצה הייתה רחוקה מלהיות טובה. הרגשתי את ההמסטרינג במהלך הריצה, נאלצתי לרדוף אחרי 4 רצות מהירות וקשה מאוד לרדוף בצורה כזו. בסך הכול אני מאוכזבת מאוד מהעובדה שלא הצלחתי לקבוע את הקריטריון לריו. הייתי מאוד קרובה, 7 מאיות בלבד, וזה התפספס".

בהצגת הערב היו אלו רצי המשוכות והמכשולים. מאור סגד (מכבי כיוונים ב"ש) ונועם נאמן (הפועל חולון) זינקו הערב (רביעי) לתחרות המוקדמות שלהם עם מטרה ברורה – לשפר את שיאיהם האישיים. שניהם ידעו שבאופן ריאלי לא יהיה להם מקום בסיבוב הבא, אולם שאיפתם הייתה לרוץ את ריצת חייהם. סגד היה הראשון כשזינק במקצה הרביעי מהשביל השני וסיים במקום החמישי במקצה בתוצאה 52.52 ש' ודורג במקום ה-23 הכללי. "אני צריך לנתח את הריצה וחלוקת הזמנים עם המאמן שלי (רפי גרודצקי, א.ב) ולראות ביחד איך בדיוק התפתחה הריצה", סיכם סגד והוסיף, "במכללות צריך להגיע לשיא בחודש מאי ואנחנו ביולי. ניסינו לעשות הורדה בעומס ולעלות ביכולת לקראת אליפות אירופה. אני מרגיש בכושר טוב, אבל לא הצלחתי לממש את התכנית בתחרות היום. אני בהחלט מרגיש שבורכתי בכך שהגעתי למעמד המכובד הזה של אליפות אירופה, להתחרות באצטדיון כזה, מול קהל כזה ונגד יריבים כאלה, אבל יש כמובן טעם חמצמץ מהתוצאה, אבל אני רוצה להמשיך לעבוד חזק ולשחזר את המעמד הזה בעוד שנתיים, ואפילו להגיע להישגים טובים בהרבה".

זמן קצר לאחר מכן זינק נאמן במקצה הראשון של מוקדמות ה-3000 מ' מכשולים. נאמן, אשר כמו סגד, קיבל הזמנה לאליפות מהוועדה המארגנת. זינק והוביל בריצה במטרה להכתיב לעצמו את הקצב הרצוי לו – 2:52 ד' לערך בקילומטר הראשון. בשלב מסוים בריצה נאמן חש מתיחה באחד השרירים האחוריים בגופו (באזור הישבן) וזו מנעה ממנו להמשיך כפי שרצה, ולמעשה מאותו רגע האתגר שלו היה לסיים את הריצה. הוא עשה זאת ב-9:15.80 ד' ובמקום ה-24. "אני מרגיש בכושר מצוין", הדגיש נאמן בסיום והסביר, "המטרה הייתה שיא אישי. פתחתי מצוין, בדיוק כמו שרציתי, אבל בשלב מסוים נתפס לי השריר בחלק האחורי וזה הרגיש ממש כמו פציעה באמצע תחרות. בשלב הזה קיוויתי רק לחצות את קו הגמר בריצה על מנת לא לסיים עם DNF (לא סיים, א.ב) באליפות אירופה. זה היה אתגר לא קטן. היה לי ברור שלא אוביל את כל הריצה, אבל מנגד היריבים שלי לא תכננו קצב כזה. הכול היה במטרה לשרת את האינטרסים שלי. לצערי לא כל תכנית מצליחה, אבל אקווה ליותר טוב בשנים הבאות".

 

  • מעין שחף

    צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה

סגור