השבוע בטריאתלון

| שתף |

שבוע מכונן עבר על הטריאתלון הישראלי. האחים דן ורן אלתרמן יצאו סופית מתמונת הספורטאים ללונדון 2012; רון דרמון מתחיל בהחלמה ארוכה אחרי התרסקות במהלך תחרות בצרפת; ושבת של טריאתלון נשים בה זינקו 1300 ספורטאיות לאירוע הגדול ביותר מאז היווסדו.

תאריך: 03/06/12, מאת: נווה כהן

אין די מקום באותיות המודגשות, אך ניגע גם בדרמות שמספקת סדרת אליפות העולם, שממשיכה לסחרר ולרגש. אך עם כל הכבוד לבריטים והשוויצרים במדריד ובסאן דייגו, ראשית אגש לספורטאים שלנו- אלה שבישראל ואלה שמעבר לימים.

השבוע התפרסם הטור האישי של דן אלתרמן. כטריאתלט שחולם, כמי שגדל ועדיין גדל עליהם; כספורטאי בישראל ובעיקר כאחד העם- התרגשתי. התרגשתי במיוחד. ואני לא סתם אומר, זוויות עייני באמת נהיו לחות. משהו בדרך שלו, אולי בצורת הכתיבה והאמוציות היוצאות מהכתוב. התקוות לספורטאי ישראלי באולימפיאדה והתנופה שדבר כזה עשוי לתת לענף הטריאתלון- כל אלו לצערנו, יידחו לארבע שנים נוספות לפחות. תחרות סדרת הגמר במדריד השבוע, היתה צלצול השכמה מ-2 סיבות עיקריות: אחת- הצלצול שקטע את החלום שלהם ושל רבים מאיתנו, ללונדון 2012. שנית- עכשיו האלתרמנים ערים בשביל להגשים, מי יודע, חלום חדש.

כבר ב-2008 היינו בסרט דומה כשבייג'ינג היתה על הפרק. דני, אז בעקבות פציעה, לא השיג את הקריטריון באליפות אירופה בליסבון והמשיך יחד עם אחיו לעוד ניסיון. שנים של עבודה, יותר מעשור של שליטה בלתי מעורערת בשדה הישראלי ואינספור הישגים תקדימיים בחו"ל- נראה כאילו כולם התרכזו למבחן הזה. הצ'אנס האחרון בשביל להשיג את הכרטיס.
המתחרה הצמוד של דני על הכרטיס האולימפי, ריצ'רד וארגה הסלובקי, נתן תצוגת שחיה מדהימה ויצא ראשון מהמים בתחרות. יחד עם עוד 7 טריאתלטים הוא ברח קדימה באופניים, ובמהלך הרכיבה נפתח פער יקר על הפלוטון המרכזי ובו דן. כמה יקר? 2 דקות ארוכות ששוות- ובכן, אתם כבר יודעים.

איננו בטוחים אם זה הזמן לסיכומים, שהרי דן ורן תמיד יודעים להפתיע כנגד כל הסיכויים. אבל נאמר בנימה של הוקרה והערכה- הספורט שלנו חב לכם המון, ולו בזכות הלחימה חסרת הפשרות כל השנים. בהצלחה בהמשך הדרך!

ובאותו הזמן ששני הטיטאנים של הטריאתלון הישראלי בסיכומים, הטיטאן המתהווה רון דרמון- מתרסק בתחרות בה הסיכויים לניצחון שלו- גבוהים. באוטון צרפת, זינק דרמון הצעיר לתחרות בסדרת הליגה הצרפתית בה הוא לוקח חלק. הרעיון, הוא כמו בתחרויות רכיבה מוכרת, וקבוצתו לליגה 'עובדת' בשבילו למען הניצחון מאחר שהוא המועמד המוביל. אחת הירידות המשופעות במסלול הסתיימה בפנייה טכנית "לאמיצים בלבד". כשהוא בדבוקה המובילה, הגיע דרמון אל הפניה במהירות גבוהה למדיי. אז, בתזמון מצמרר- תקר בגלגל הקדמי מביא לפגישה לא נעימה עם האספלט החם ואז חבטה פתאומית בקיר שממול. במילים אחרות, תאונת אופניים רצינית. דרמון הובהל לבית החולים עם ברך פרוקה, רצועות קרועות ושפשופים רבים על גופו. כעת יתחיל רון במלאכה קשה לא פחות מהאימונים- של שיקום ובנייה מחדש, ומחכה לרגע בו יוכל לחזור להתאמן. "זו הזדמנות בשבילי לעבוד על דברים שאין זמן אליהם בעונה הסדירה. הספורט שלנו אכזרי אבל צריך לדעת לנצל כל רגע והתרחשות בו- לטובה."

ובמעבר חד, כמעט כמו הפניה באותה בתחרות בצרפת- אנחנו במדריד. התחרות שהתקיימה בסדרת הגמר היא האחרונה לפני טריאתלון האולימפי ב- 6 לאוגוסט בנהר התמזה בלונדון.
והנה כמה מההיילייט של התחרות: ארבעה גרמנים התחרו על כרטיס אחד שנותר למדינתם לאולימפיאדה. מייק פטסול היה עם ידו על העליונה וסיים ראשון מבין חבריו לנבחרת ושישי בתחרות כולה. מייק מצטרף למשלחת גרמנית חזקה שכוללת את יאן פרודינו האלוף האולימפי מ-2008 וסטפאן ג'אסטס. לקולומביאני קרלוס פואירו סיפור ארוך ומרגש במיוחד. בצירוף בלתי אפשרי של הסיכוי האחרון שלו לכרטיס אולימפי, הוא סיים בעשירייה הראשונה (עשירי לייתר דיוק) ומתחריו על המקום ברשימת המזנקים נפלו על יום רע. קארלוס הצליח להידחק במקום האחרון לרשימת המזנקים בלונדון. איוון ראנה הוותיק לא הצליח לשחזר אולימפיאדה רביעית כשמי שתפס את מקומו על קו הזינוק בלונדון הוא חוסה איגל פרז הספרדי הצעיר.

הבנות שהבטיחו השתתפותם באולימפיאדה בזכות מדריד הן: אנה הוג הגרמניה שסיימה במקום הרביעי והשיגה את הקריטריון האולימפי שלה, אוסטריה "גנבה" את הדגל החדש - ליסה פרטיירר נכנסה לרשימה. אליזבת בראבו הצדיקה את שמה האירוני עם תחרות נפלאה וכרטיס לאולימפיאדה, וגם מתיאה סימיק מסלובניה שקבעה היסטוריה והיא הסלובנית הראשונה להכנס למשחקים האולימפיים בטריאתלון.

תודה לרון דרמון על שיתוף הפעולה לכתבה. נאחל לו מכאן החלמה מלאה ומהירה!
 

  • זינוק במדריד

    צילום באדיבות http://www.triathlon.org

  • רון דרמון

    צילום באדיבות דורון דרמון

סגור